fot. PAP/EPA

Ukraina: 7 żołnierzy zabitych w ciągu ostatniej doby 

Siedmiu żołnierzy ukraińskich zginęło, a 33 odniosło w ciągu ostatniej doby obrażenia w strefie prowadzenia operacji antyterrorystycznej na Ukrainie – poinformowało w sobotę na Facebooku biuro prasowe sił operacji antyterrorystycznej.

Żołnierze ukraińscy byli ostrzeliwani m.in. ogniem moździerzowym od strony miasta Rubiżne w obwodzie ługańskim; atakowano także posterunek w miejscowości Dubrowka w obwodzie donieckim – podały siły antyterrorystyczne.

Ukraińska straż graniczna powiadomiła natomiast, że w nocy z piątku na sobotę żołnierze ukraińscy zostali ostrzelani ogniem artyleryjskim z wyrzutni rakietowych Grad od strony granicy z Rosją.

Zostały ostrzelane pododdziały wypełniające zadania w ramach operacji antyterrorystycznej w okolicach miejscowości Zełenopilja, Diakowe, Biriukowe i Izwaryne (w obwodzie ługańskim). Artyleria sił zbrojnych Ukrainy otworzyła ogień. Z rozkazu ministra obrony wysłano myśliwce, które patrolują przestrzeń powietrzną Ukrainy i są gotowe do odpierania ewentualnych ataków – napisano w oświadczeniu biura prasowego straży granicznej.

W piątek rzecznik ukraińskich sił zbrojnych Władysław Selezniow poinformował, że poprzedniej doby w rejonie prowadzenia operacji antyterrorystycznej zginęło 23 żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych i Straży Granicznej, a 93 odniosło obrażenia i kontuzje

PAP/RIRM

drukuj