fot. flickr.com

Ukraina: 29 sierpnia pierwsze posiedzenie nowego parlamentu

Pierwsze posiedzenie nowej Rady Najwyższej Ukrainy odbędzie się 29 sierpnia – poinformował w piątek Dmytro Razumkow, lider prezydenckiej partii Sługa Narodu i szef grupy deputowanych odpowiedzialnych za przygotowanie pierwszej sesji parlamentu.

„Nasza siła polityczna zaproponowała przeprowadzenie pierwszego posiedzenia Rady Najwyższej dziewiątej kadencji w dniu 29 sierpnia” – powiedział Razumkow. Dodał, że w głosowaniu większość członków grupy poparła ten termin.

Razumkow, który jest kandydatem na szefa parlamentu, podkreślił, że nowa Rada Najwyższa ma pracować szybciej i wykazać się w swych działaniach efektywnością.

Grupa przygotowująca pierwszą sesję nowego parlamentu ma się zebrać 14 sierpnia, aby rozpatrzyć kwestie struktury przyszłych komisji Rady Najwyższej. Sługa Narodu proponuje ograniczenie ich liczby z 27 do 22 i utworzenie komisji ds. prywatyzacji.

Sługa Narodu, ugrupowanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, uzyskało 21 lipca w przedterminowych wyborach parlamentarnych poparcie, które pozwoliło jej na utworzenie jednopartyjnej większości w Radzie Najwyższej.

PAP/RIRM

drukuj