Rzecznik rządu: Przedstawiony program wyborczy to kontynuacja polityki, którą prowadzimy od 4 lat

Przedstawiony w sobotę podczas konwencji wyborczej w Lublinie program to kontynuacja polityki, którą prowadzimy od czterech lat – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Podczas sobotniej konwencji wyborczej w Lublinie liderzy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło przedstawili zapowiedzi programowe partii przed wyborami parlamentarnymi.

Wśród zapowiedzi znalazło się podniesienie pensji minimalnej 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł. Ponadto PiS zaproponował m.in. drugą trzynastą emeryturę w 2021 r., zrównanie dopłat do hektara dla rolników, zwiększenie do 1200 zł minimalnej emerytury, przeznaczenie po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali oraz fundusz modernizacji szkoły, podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do 1 mln euro i dalej do 2 mln euro oraz powołanie specjalnego Funduszu 100 obwodnic.

„Przedstawiony program jest kontynuacją realizacji polityki państwa, którą prowadziliśmy przez cztery lata” – powiedział PAP rzecznik rządu.

Piotr Müller podkreślił, że dobry wzrost gospodarczy oraz dobra sytuacja finansów publicznych pozwala na to, żeby program „dzielenia się wzrostem gospodarczym z obywatelami” kontynuować.

„W związku z tym pojawił się program podniesienia płacy minimalnej 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł i więcej w kolejnych latach oraz fundusze celowe, które będą kierowane do tych miejsc, które wiążą się z wysokim zapotrzebowaniem, jak w przypadku szpitali czy szkół” – zaznaczył rzecznik rządu.

„Ważne jest także oferta skierowana do przedsiębiorców, bo oprócz podniesienia pensji minimalnej staramy się, żeby przedsiębiorcy mogli w łatwiejszy sposób funkcjonować, stąd wsparcie w postaci częściowego zmniejszenia składek na ZUS zależnie od dochodu” – dodał Piotr Müller.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl