fot. PAP/EPA

UE wprowadza sankcje wobec Białorusi

Unia Europejska wprowadza sankcje wobec Białorusi. Nałoży je również na Rosję za próbę otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Zaproponowane przez Unię Europejską sankcje wobec Białorusi obejmują Aleksandra Łukaszenkę i jego najbliższych współpracowników. Chodzi o szefów białoruskich służb oraz pracowników Centralnej Komisji Wyborczej.

– Wszyscy zgodzili się co do wprowadzenia kolejnej transzy sankcji. Sankcji na tych, którzy są uznani za odpowiedzialnych za fałszowanie wyborów – powiedział prof. Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych.

Podczas wczorajszego spotkania szefowie dyplomacji państw UE potwierdzili swoje pełne poparcie dla przeprowadzenia na Białorusi nowych wyborów prezydenckich. Czy unijne sankcje coś zmienią?

– Wepchną Białoruś jeszcze głębiej w objęcia Rosji, co oznacza, że jakiekolwiek szanse, że Unia Europejska będzie miała możliwość na to, co się tam dzieje, zmaleją do zera – ocenił dr Bogdan Pliszka, politolog.

Do wprowadzonych przez Unię Europejską sankcji wobec Białorusi przyłączy się Ukraina – zadeklarował ukraiński szef MSZ.

Szefowie dyplomacji państw Unii Europejskiej podjęli również polityczną decyzję o sankcjach wobec Rosji. To odpowiedź na próbę otrucia Aleksieja Nawalnego i za brak śledztwa w tej sprawie. Unijni ministrowie spraw zagranicznych nie uzgodnili jeszcze listy nazwisk i organizacji, które miałyby zostać objęte restrykcjami.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl