W UE powstanie „Forum Izraelskie”

Przedstawicielstwo Izraela przy Unii Europejskiej tworzy specjalne forum dla posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy chcieliby wnieść wkład w stosunki bilateralne pomiędzy Unią Europejską a Izraelem.

Celem „Forum Izraelskiego” jest m.in. pozyskiwanie informacji, przeprowadzanie analiz oraz debat na temat sytuacji politycznej czy też wyzwań w zakresie bezpieczeństwa w Izraelu i na Bliskim Wschodzie.

Przedstawiciele dyplomacji Izraela także regularnie przybywają do Strasburga, aby wspólnie z europosłami określić możliwości współpracy. Do Parlamentu Europejskiego po raz kolejny przybyła wiceambasador Izraela Ruth Cohen-Dar, która zabiega o to, aby stosunki dyplomatyczne pomiędzy Izraelem a Unią Europejską pozostały bardzo ważne dla obu stron. Jej wizyta wpisuje się w cele „Forum Izraelskiego”, którego jednym z priorytetów mają być spotkania raz na dwa miesiące z europosłami w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli lub rezydencji Ambasadora.

Z wiceambasador Izraela spotkał się dziś w Strasburgu poseł do PE prof. Mirosław Piotrowski, który otrzymał wcześniej zaproszenie do uczestnictwa w forum poświęconym Izraelowi. Rozmawiano przede wszystkim o budowaniu relacji państwa Izrael z Unią Europejską oraz poszczególnymi krajami, takimi jak Polska.

– Poruszyliśmy także problem uchodźców oraz imigrantów, który dotyczy państwa Izrael, a decydenci Unii Europejskiej chcieliby, aby dotyczył on także Polski. Zapewniłem Panią Ambasador, że moje stanowisko w sprawie polityki migracyjnej jest tożsame ze stanowiskiem polskiego rządu – powiedział europoseł prof. Mirosław Piotrowski.

Dla wiceambasador Ruth Cohen-Dar wspólna wymiana poglądów na temat demokracji czy też praw człowieka jest bardzo ważna. Podkreślała dziś, że Izrael i Unię łączą sprawy bilateralne, które dotyczą takich kwestii jak np. gospodarka.

– Spotkanie z europosłem Mirosławem Piotrowskim przebiegło bardzo dobrze. Rozmawialiśmy na temat budowania mostu między Polską a Izraelem. Poruszyliśmy sprawę wspólnych interesów, jak również współczesnych wyzwań państwa Izrael w relacjach z Unią. Liczymy na wsparcie ze strony Polski, a europoseł Mirosław Piotrowski jest jednym z naszych najbliższych przyjaciół w Unii Europejskiej. Doceniamy to – mówiła wiceambasador Izraela Ruth Cohen-Dar.

„Forum Izraelskie” ma uzupełniać pracę delegacji Parlamentu Europejskiego ds. stosunków z Izraelem.

Dawid Nahajowski/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl