UE obetnie dotacje krajom, które nie przyjmą uchodźców?

W Unii Europejskiej po raz kolejny pojawiła się informacja o obcięciu funduszy dla krajów, które odmawiają przyjęcia nielegalnych uchodźców. Tym razem głos w tej sprawie zabrał szef eurogrupy, minister finansów Holandii.

Jeroen Dijsselbloem wskazał m.in. na Polskę w reakcji na zwycięstwo w wyborach parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwości.

Agencja dpa zwraca uwagę, że podczas kampanii wyborczej PiS wypowiadało się przeciwko przyjęciu przez Polskę muzułmańskich uchodźców.

Poseł Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych, podkreśla, że dotacje jakie otrzymujemy wynikają z traktatów europejskich. Polityk stwierdził, że obcięcie funduszy oznaczałoby także straty dla zachodnich firm.

– Dotacje nie są żadnym prezentem. Z każdego euro, które jest inwestowane w Polsce z tych dotacji, około 70 – 80 centów ponownie wraca na Zachód, ponieważ tam kupujemy technologię, tam wynajmujemy firmy, które produkują czy budują u nas te wielkie infrastrukturalne rzeczy – autostrady, mosty, estakady, itd. Poza tym, nasz rynek od początku lat 90. jest otwarty dla firm zachodnich, które robią kokosowe interesy – korporacje, banki, które są własnością firm zachodnich. W związku z tym, gdyby te dotacje zostały obcięte, to przede wszystkim stracą na tym firmy z Zachodu – podkreślił Witold Waszczykowski.

We wrześniu obcięciem lub odebraniem pomocowych funduszy unijnych grozili krajom UE, które odmawiają przyjęcia uchodźców, m.in. kanclerz Austrii, szef Parlamentu Martin Schulz i minister spraw wewnętrznych Niemiec.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl