fot. pixabay.com

UE: Dostawy szczepionek Pfizer/BioNTech będą opóźnione przez trzy-cztery tygodnie

Dostawy do krajów Unii Europejskiej planowanej liczby szczepionek przeciwko COVID-19 firm Pfizer/BioNTech w ciągu najbliższych trzech lub czterech tygodni będą opóźnione z powodu prac remontowych w fabryce w Puurs w Belgii, gdzie są produkowane – podało w piątek ministerstwo zdrowia Niemiec.

„Komisja Europejska, a za jej pośrednictwem państwa członkowskie UE, zostały poinformowane, że firma Pfizer nie będzie w stanie w pełni zrealizować obiecanych wielkości dostaw w ciągu najbliższych trzech do czterech tygodni z powodu remontu zakładu Puurs w Belgii” – napisano w komunikacie prasowym ministerstwa.

Wcześniej w piątek koncern Pfizer zapowiedział, że zamierza znacząco zwiększyć produkcję swojej szczepionki przeciw Covid-19, czego efektem ma być zwiększona dostępność preparatu od końca lutego. Zanim jednak do tego dojdzie, wyjaśniał Pfizer, wielkość dostaw z fabryki w Puurs w Belgii może ulec „wahaniom” z powodu konieczności wprowadzenia modyfikacji w fabryce, które wymagają dodatkowych zgód urzędów regulacyjnych.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl