Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wracają dziś do nauki stacjonarnej. Zajęcia w szkołach były zawieszone od 20 grudnia ub.r. Przed świętami Bożego Narodzenia i po Nowym Roku lekcje odbywały się w trybie zdalnym.

Od dzisiaj nauka znów jest prowadzona stacjonarnie.  Resort edukacji rekomenduje jednak, aby organizacja pracy w szkołach odbywała się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

– Wracamy do nauki stacjonarnej i jesteśmy przekonani, że podczas najbliższych tygodni nauka będzie odbywała się bez żadnych przeszkód. Co będzie w następnych tygodniach, w związku z nową odmianą koronawirusa, tego nie możemy przewidzieć. Jestem przekonany, że jednym z naszych sukcesów jest to, że od 1 września 2021 roku odbywała się nauka stacjonarna. Co prawda z perturbacjami, ponieważ w miejscu, gdzie pojawiały się ogniska COVID-19, tam pojedyncze klasy lub sporadycznie całe szkoły przechodziły na kwarantannę.  W takiej sytuacji zajęcia przez ok. 6-7 dni odbywały się w trybie zdalnym. Wszystko po to, aby zabezpieczyć naszych seniorów podczas świątecznych spotkań – wyjaśnił prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w tym roku szkolnym pozostają bez zmian. Jako pierwsi, 17 stycznia, na odpoczynek udadzą się uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl