Uczczą pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Ruszył IV Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich i 94 ofiar katastrofy smoleńskiej. Uczestnicy wyprawy pokonają trasę 500 km, z Warszawy do Krakowa.

Celem rajdu jest upamiętnieniem pary prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy, a także przypomnienie społeczności lokalnej o wizytach składanych w poszczególnych miejscach przez prezydenta Kaczyńskiego. Pomysł organizacji rajdu zrodził się w pierwszą rocznicę katastrofy. Współpracownicy śp. prezydenta Lech Kaczyńskiego, postanowili w ten sposób uczcić pamięć wszystkich osób, które 10 kwietnia 2010 r. znalazły się na pokładzie samolotu TU-154M.

Trasa rajdu będzie przebiegała przez: Maciejowice, Radom, Kielce, Skarżysko-Kamienną, Jędrzejów, Olkusz i Chrzanów. Zakończy się w Krakowie, gdzie na Wawelu, przed kryptą w której spoczywa para prezydencka, zostaną złożone kwiaty.

Przypomnijmy, 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem rozbił się samolot z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka.

RIRM

drukuj