fot. twitter.com/MAPGOVPL

Uchwała sanacyjna

Resort aktywów państwowych ma zająć się wykonaniem uchwały sanacyjnej, jaką przyjęło PiS. Każdy polityk obozu rządzącego będzie musiał poinformować w oświadczeniu, którzy członkowie jego rodziny zajmują wysokie i dobrze płatne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa.

Nepotyzm szkodzi wizerunkowi obozu rządzącego. To łatwy argument w rękach opozycji oraz sposób, by wzbudzić irytację wśród wyborców. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało twarde rozliczenie. Przyjęta została uchwała sanacyjna. Pracy nie stracą wszyscy członkowie rodzin, którzy pracują w państwowych spółkach, ale tylko ci, którzy są na eksponowanych stanowiskach.

– Chodzi o rady nadzorcze, zarządy i stanowiska wysokopłatne, gdzie zachodzi podejrzenie, że mogło dojść do protegowania lub załatwiania tej pracy po znajomości – mówił w Polsat News Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

Rozliczenie z nepotyzmem ma spaść na resort aktywów państwowych.

– Mamy pomysł, który zamierzamy realizować. Poprosimy naszych parlamentarzystów i polityków o złożenie odpowiednich oświadczeń o członkach najbliższej rodziny – poinformował minister aktywów państwowych.

PiS podtrzymuje też swoje stanowisko, by rozliczenia dokonano wszędzie. Nie tylko w spółkach państwowych, ale także samorządowych. I tutaj premier, który jest przekonany, że rządy PO dla spółek nie były lepsze, ma sporo zastrzeżeń do swoich politycznych przeciwników.

– Ponieważ ta zmiana powinna dotyczyć całej Polski. My zaczynamy od siebie. Jeżeli trzeba uderzyć się w pierś, to my potrafimy to zrobić – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

Być może zapisy, które mają rozliczyć wszystkie strony politycznego sporu, znajdą się w ustawie szykowanej przez rząd. Dzieje się tak m.in. na wniosek Pawła Kukiza – mówił Piotr Müller, rzecznik rządu.

– Najlepiej tę sytuację uregulować w przepisach prawa, aby te wyjątki i jasność zasad były klarowne – wyjaśnił Piotr Müller.

W ocenie opozycji właśnie tych wyjątków już teraz w uchwale sanacyjnej jest za dużo, co w praktyce – przekonują m.in. politycy Platformy – nie rozwiąże problemu nepotyzmu w spółkach Skarbu Państwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl