fot. PAP/Rafał Guz

GPW będzie negocjować zakup 65 proc. udziałów w giełdzie armeńskiej

Giełda Papierów Wartościowych będzie negocjować zakup 65 proc. udziałów w giełdzie armeńskiej. Odpowiednie porozumienie w tej sprawie zarząd giełdy podpisał w piątek z Centralnym Bankiem Armenii.

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń mówi, że jest to historyczny moment dla naszego parkietu.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1306893150833848320

– Tego typu transakcji giełda jeszcze nie przeprowadzała. To w 30-letniej historii pierwszy tego typu moment, kiedy możemy pokazać w wyraźny, jednoznaczny i bardzo namacalny sposób, iż polska giełda jest liderem rynku kapitałowego tej części Europy. Jest miejscem, które tworzy szanse na budowę potencjału rynków kapitałowych Trójmorza – wskazuje Artur Soboń.

Wiceminister zapewnia, że ten proces giełda będzie przeprowadzała z pełnym profesjonalizmem.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1306889086997860352

Jako Ministerstwo Aktywów Państwowych dajemy pełne wsparcie i trzymamy kciuki tak, aby udało się go sfinalizować – podkreśla wiceszef tego resortu.

Giełda Papierów Wartościowych poinformowała w komunikacie, że postanowienia porozumienia nie mają charakteru wiążącego, a zawarcie umowy inwestycyjnej uzależnione będzie m.in. od uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1306893150833848320

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl