fot. PAP/Darek Delmanowicz

MAP: Skarb Państwa zgodził się sprzedać Orlenowi akcje Energi za 1,781 mld zł

Skarb Państwa odpowiedział na wezwanie PKN Orlen i zgodził się sprzedać koncernowi swoje akcje Energi za 1,781 mld zł – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Reprezentowany przez MAP Skarb Państwa złożył zapis na sprzedaż 213 326 316 akcji Energi – podało ministerstwo. Z danych tych wynika, że cena za akcję to niecałe 8,35 zł.

MAP podkreśliło, że zapis na akcje został poprzedzony uzyskaniem zgody Rady Ministrów na ich zbycie na rzecz PKN Orlen, oraz zawarciem porozumienia, określającego zobowiązania płockiego koncernu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl