[TYLKO U NAS] Sz. Wójcik: List 463 naukowców obala kłam lewackich organizacji jakoby branża futrzarska nie była w Polsce znacząca

463 pracowników naukowych, zajmujących się zwierzętami futerkowymi, wystosowało do posłów list otwarty ws. planowanego zakazu hodowli norek w Polsce. Apelują w nim o ponowne przeanalizowanie, czy likwidacja ferm tych zwierząt będzie słusznym rozwiązaniem. List obala kłam, jaki jest cały czas podnoszony przez organizacje lewackie, ekologiczne, jakoby hodowla zwierząt futerkowych w Polsce nie była znacząca – podkreślił Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej i hodowca, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Naukowcy wskazują w piśmie, że hodowla norek i innych zwierząt futerkowych w Polsce jest obecnie najnowocześniejsza na świecie. Decyzja o ich likwidacji – jak zaznaczyli –  uderzy w uczelnie o profilu przyrodniczym, ok. 50 tys. osób, które pracują w branży futerkowej oraz spowoduje przeniesienie tego biznesu poza granice Polski.

List podpisało 463 naukowców m.in. z uniwersytetów przyrodniczych w Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

– To jest list prawdziwych naukowców, którzy na co dzień rzeczywiście zajmują się hodowlą zwierząt futerkowych, mają fermy doświadczalne przy uczelniach, zajmują się produkcją paszy, czyli opracowywaniem odpowiednikach metod karmienia tych zwierząt, ich dobrostanem i behawiorem. Kształcą również studentów, doktorów – profesjonalistów w dziedzinie (…). List obala kłam, jaki jest cały czas mówiony przez organizacje lewackie, ekologiczne, jakoby hodowla zwierząt futerkowych w Polsce nie była znacząca – akcentował Szczepan Wójcik.

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej wyjaśnił, że jest to odpowiedź na list z zeszłego tygodnia opublikowany przez organizacje ekologiczne, pod którym podpisało się 136 naukowców, ale nie zajmujących się hodowlą zwierząt futerkowych [czytaj więcej].

Tamci naukowcy o branży futerkowej zasadniczo nie mają prawa mieć jakiegokolwiek pojęcia, z tej racji, że zawodowo nie zajmują się branżą futrzarską. Z kolei tych 460 naukowców opowiedziało się absolutnie przeciw szerzeniu nieprawdy przez tych ludzi, którzy zasadniczo o branży nie mają za wiele do powiedzenia – tłumaczył gość Radia Maryja.

Szczepan Wójcik mówił, iż list potwierdza, że przemysł hodowli zwierząt futerkowych jest na najwyższym poziomie. Polska jako kraj stworzyła kierunki, które miały pomagać w prowadzeniu takich hodowli – dodał.

– Dzisiaj próbuje się zamknąć dorobek wielu lat wielu naukowców i wydziałów na uczelniach, jak gdyby zmarnować życie studentom, którzy oddali 5 czy więcej lat swojego życia. Jeśli zamknie się dzisiaj branżę futerkową to ci młodzi ludzie, którzy poszli na ten kierunek,  zupełnie nie będą potrzebni (…). Te autorytety naukowe (463) używają własnych nazwisk, aby potwierdzić, że to, co mówią hodowcy o branży – jest po prostu prawdą.  Branża bardzo mocno przyczynia się do tego, by rozwijała się lokalna gospodarka – zaznaczył prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

Ten list powinniśmy też odbierać jako przesłanie do rządzących, aby nie ulegali propagandzie pseudoorganizacji, które wykorzystują wszystkie możliwe „chwyty”, aby przekonać, że hodowla zwierząt futerkowych w Polsce jest czymś złym – powiedział gość Radia Maryja.

– Wykorzystywanie autorytetów naukowych w dziedzinie socjologii czy zwykłych pracowników uczelni tylko po to, by w opinii społecznej wywołać dezorientację, że to niby świat naukowy jest przeciwko zwierząt futerkowych – jest straszne. To tylko pokazuje, że łapią każdą możliwość, by zaatakować branżę futerkową, nawet jeśli nie jest to prawda – akcentował Szczepan Wójcik.

W listopadzie ub.r. do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt przygotowany przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości. Przewiduje on m.in. wprowadzenie zakazu hodowli i chowu zwierząt futerkowych w celu pozyskiwania futer. Zakaz miałby wejść w życie 1 stycznia 2022 r.

List otwarty pracowników naukowych prowadzących badania na zwierzętach gospodarskich, głównie zwierzętach futerkowych [zobacz].

 

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl