[TYLKO U NAS] M. Jurek o kryzysie migracyjnym: Dla wielu krajów zachodnioeuropejskich Polska, Węgry to jest wzór

Polska, Węgry i cała Grupa Wyszehradzka ws. kryzysu migracyjnego są wzorem dla wielu państw Europy Zachodniej. To wzbudza obawy i powoduje ataki unijnych urzędników – powiedział europoseł Marek Jurek w piątkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie TV Trwam.

Prezes Prawicy Rzeczypospolitej skomentował w ten sposób wczorajszą wizytę premiera Węgier Viktora Orbana w Polsce. Szefowie polskiego i węgierskiego rządu zgodnie podkreślili, że droga obrana przez oba kraje w kwestii nielegalnej migracji okazała się słuszna. Premier Beata Szydło, wskazała, że rząd przyjmuje do wiadomości werdykty europejskich sądów, jednak główną wytyczną działań musi być bezpieczeństwo obywateli.

Siła polsko–węgierskich argumentów jest bardzo duża, a skalę pokazują kolejne wyroki i działania unijnych organów – tłumaczył Marek Jurek. Jak dodał, stanowisko to popierają kolejne kraje Europy.

– W Europie Środkowej są u władzy partie powiązane z czterema głównymi blokami politycznymi w Europie. Czechy mają rząd związany z federacją liberalną, Słowacja – socjalistyczną, Węgry – chrześcijańsko demokratyczną i Polska – Konserwatywną, czyli od lewa do prawa, pełen pejzaż. W sprawach obrony tożsamości narodowej, obrony przed tą polityką przymusowego rozsyłania emigrantów w Europie te wszystkie kraje są zjednoczone. Podobnie Rumunia, Bułgaria – tak że cała Europa Środkowa jest tutaj zjednoczona i to jest dla nich ten problem. Tym bardziej, że to oddziałuje również na państwa zachodnioeuropejskie. Dla wielu krajów zachodnio-europejskich Polska, Węgry to jest wzór – zaznacza Marek Jurek.

„Mniej Brukseli, więcej państw narodowych – tak chcemy widzieć Europę w następnych dekadach” – powiedział wczoraj premier Węgier Viktor Orban. Jego zdaniem, właśnie takie stanowisko jest przyczyną ataków Unii Europejskiej na Polskę. Jak stwierdził – to, co robi Unia Europejska względem naszego kraju ma podłoże wyłącznie polityczne.

Zobacz cały program „Polski punkt widzenia”:

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl