fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] L. Kochanowicz: Przekaż 1% podatku fundacji wspierającej wychowanie dzieci i młodzieży – Fundacji „Nasza Przyszłość”

Dzięki środkom na Fundację „Nasza Przyszłość” kształcimy młodzież i dzieci; pokazujemy im, jaka była polska tożsamość i narodowość m.in. w czasie II wojny światowej, co jest dziś niezwykle istotne – powiedziała Lidia Kochanowicz. Dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis” wskazała również, w jaki sposób można wesprzeć Fundację „Nasza Przyszłość.

Od 1 stycznia każdy z nas może przekazać 1% podatku dochodowego na wybraną organizację pożytku publicznego. Fundacja „Nasza Przyszłość” również jest na liście takowych organizacji. Dyrektor finansowy „Lux Veritatis” wskazała, dlaczego warto przekazywać pieniądze właśnie na Fundację „Nasza Przyszłość”.

– Jest to fundacja, która wspiera katolickie i patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży. To jest bardzo ważne zadanie. Obecnie, kiedy patrzymy na informacje, które są przekazywane w mediach odnośnie tego, w jaki sposób postrzegani są Polacy, chociażby w sprawie okresu z II wojny światowej i naszego stosunku do tego, co się stało wtedy w Polsce, myślę, że bardzo ważnym jest, żeby dzieci i młodzież, a więc pokolenie, które nie pamięta tamtych czasów, poznało prawdę. Dlatego te środki muszą być kierowane na to, żebyśmy młodzież i dzieci kształcili i informowali o tym, jaka była polska tożsamość i narodowość – zaznaczyła Lidia Kochanowicz.

Środki na fundację są również istotne w kontekście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – dodała.

– Fundacja „Nasza Przyszłość” przewiduje wiele przedsięwzięć, które będą mówiły o 100-leciu odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Z 1% będziemy wspierać różne inicjatywy, m.in. różnego typu konferencje i koncerty, które będą realizowane przez studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Będziemy też organizować festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej w Toruniu, którego charakter będzie religijno-patriotyczny – powiedziała gość „Aktualności dnia”.

Lidia Kochanowicz wskazała, w jaki sposób można wesprzeć Fundację „Nasza Przyszłość”.

– Od wielu lat apelujemy przede wszystkim do osób, które do tej pory nie miały świadomości i wiedzy, że mogą dysponować swoim podatkiem dochodowym. Mówię o emerytach i rencistach, za których podatek dochodowy rozliczał ZUS lub KRUS. Te osoby też mają prawo decydować o tym, żeby przeznaczyć swoje pieniądze na jakiś cel. Te osoby mogą wypełnić tzw. PIT OP. My PIT OP przekazywaliśmy na stronach „Naszego Dziennika”, a także w miesięczniku „W naszej Rodzinie”. Jest on również dostępny na stronie internetowej www.radiomaryja.pl. Jest to bardzo proste oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Tam nie musimy czekać na żadne dokumenty z ZUS-u lub KRUS-u. Musimy tylko znać nasz nr PESEL, wypełnić rok (czyli za 2017), wskazać urząd skarbowy, do którego adresujemy, podać swoje nazwisko i imię oraz datę urodzenia, a także wpisać nr KRS Fundacji „Nasza Przyszłość” – 00000 91141. Bardzo prosimy również o to, by zaznaczyć kwadrat, że wyrażają Państwo zgodę na przekazanie informacji o darowiźnie na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość”. Jest to więc bardzo prosty do wypełnienia druk – wskazała dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

Całość rozmowy z Lidią Kochanowicz można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj