[TYLKO U NAS] J. Śniadek: prace sejmowej podkomisji nad projektem dot. ograniczenia niedzielnego handlu – 11 października

Sejmowa podkomisja do spraw rynku pracy 11 października zajmie się obywatelskim projektem dot. ograniczenia handlu w niedziele – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja przewodniczący podkomisji poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Śniadek.

Wczoraj sejmowa podkomisja do spraw rynku pracy po raz pierwszy debatowała nad projektem. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przygotowali pakiet poprawek do tego projektu. Jedna z nich proponuje ograniczenie handlu w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

Poseł Janusz Śniadek zaznaczył, że poprawki są formą kompromisu, sugerowanego wcześniej przez rząd.

Trzeba rozłożyć to w czasie. Jest to pewna forma kompromisu, który staramy się budować, żeby uniknąć sytuacji, jaka zdarzyła się np. na Węgrzech. Tam poziom sprzeciwu wobec tej regulacji był tak silny, że zmusiło to rząd węgierski do wycofania się z niej – powiedział Janusz Śniadek.

Wcześniej sprzeciw wobec pomysłu ograniczenia wolnych niedziel do dwóch w miesiącu zgłaszała „Solidarność”. Jej zdaniem rujnuje to cały projekt.

Obywatelski projekt wprowadzający ograniczenia w handlu w niedzielę trafił do Sejmu jesienią ubiegłego roku.

Projekt autorstwa komitetu inicjatywy ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ „Solidarność”, zakłada ograniczenie handlu w niedzielę w większości placówek handlowych, z pewnymi odstępstwami.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl