[TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk: KE przyjęła strategię ciągłego nękania Polski

Przestrzegamy konstytucji, nie łamiemy prawa, jesteśmy wyróżniającym się krajem, jeżeli chodzi o sytuację gospodarczą, a wręcz wzorcowym, jeżeli chodzi o sytuację finansów publicznych, a mimo to ciągle Komisja Europejska chce przywoływać nas do porządku – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja europoseł dr Zbigniew Kuźmiuk. Jak dodał, KE przyjęła strategię ciągłego nękania Polski.

Dla Polski jesień w instytucjach europejskich zapowiada się dość ciężko – wskazał dr Zbigniew Kuźmiuk.

Nie ulega wątpliwości, że Komisja Europejska przyjęła strategię nękania Polski na różnych obszarach. Jednym z nich jest sprawa Puszczy Białowieskiej. Powiedzmy sobie szczerze, że inspiracje w tej kwestii idą z Polski. Tak samo jest w kwestii reformy sądownictwa. Gdyby tych inspiracji do nacisków nie było, to nie sądzę, żeby Komisja podejmowała tego rodzaju działania sama z siebie. Trzeba mówić wprost, że europosłowie Platformy Obywatelskiej, ale również Nowoczesnej, która co prawda nie ma swoich posłów w PE, ale poprzez różnego rodzaju frakcje, jak np. Guya Verhofstadta, naciskają ciągle na Komisję, ażeby ta przywoływała Polskę do porządku – powiedział poseł do Parlamentu Europejskiego.

Kiedy dochodzi między koalicją rządzącą w Polsce a urzędnikami unijnymi do sporu na argumenty, gównie z komisarzem Franzem Timmermansem, bo to on pilotuje sprawy praworządności w Polsce, i do konkretnego pytania: „jakie konkretne przepisy wprowadzane w Polsce naruszają prawo europejskie”, to wtedy okazuje się, że Komisja nie dysponuje żadnymi naruszeniami prawa – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Komisja Europejska oskarża Polskę na wyrost. To, że Komisja nie ma żadnych konkretnych argumentów pokazuje np. sprawa wieku emerytalnego. Deklaracją wyborczą było obniżenie wieku emerytalnego. Na wiosnę została ona zrealizowana. Teraz, przy okazji reformy sądownictwa, to obniżenie wieku emerytalnego musiało być wpisane do ustawy o sądach powszechnych. Trudno, abyśmy dla wszystkich pracowników obniżali wiek emerytalny, a dla sędziów nie. Oczywistym więc wydawało się, że trzeba taką operację przeprowadzić. Ale zaraz pojawił się zarzut komisarza Timmermansa, że Polska dyskryminuje kobiety. To jest tak absurdalne, że nie da się tego racjonalnie bronić. Mimo wszystko Komisja Europejska napisała, że „powrót do poprzedniego wieku emerytalnego jest dyskryminacją kobiet”. Jednak rozwiązania zróżnicowanego wieku emerytalnego występują w wielu europejskich krajach, również należących do Unii Europejskiej. Im nie czyni się takiego zarzutu. Po prostu Polsce trzeba było coś znaleźć. Nie za bardzo było co, więc znaleziono coś – jak to mówi młodzież – kompletnie „od czapy” – akcentował Zbigniew Kuźmiuk.

Polska nadal powinna robić „swoje” – dodał.

Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie realizuje program wyborczy, z którym szło do wyborów. Polacy ten program gremialnie poparli. Jesteśmy wobec tego zobowiązani do jego realizacji i będziemy go realizować. Przestrzegamy konstytucji, nie łamiemy prawa, jesteśmy wyróżniającym się krajem, jeżeli chodzi o sytuację gospodarczą, a wręcz wzorcowym, jeżeli chodzi o sytuację finansów publicznych. Do tego dochodzi bardzo niski poziom bezrobocia – poniżej 5 proc. Pod każdym względem powinniśmy być pokazywani jako wzorzec. Niestety nic takiego nie ma, ale są ciągłe połajanki i poszukiwanie przysłowiowej „dziury w całym” – podkreślił poseł do Parlamentu Europejskiego.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem dr. Zbigniewa Kuźmiuka można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl