fot. youtube.com

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Gwarancja bezpieczeństwa militarnego Polski nie jest papierowa

Nieomal co tydzień wzrasta skład armii amerykańskiej na terenie Polski. Przede wszystkim możemy naprawdę cieszyć się znakomitym współdziałaniem i to już na szczeblu taktycznym, nieomal na szczeblu batalionowym, wojsk amerykańskich i wojsk polskich. Mówiąc krótko: gwarancja bezpieczeństwa militarnego Polski nie jest papierowa, nie polega na ładnych przemówieniach, choć fascynujące przemówienia pana prezydenta Trumpa naprawdę warto odnotować – powiedział w felietonie „Głos Polski” na antenie Radia Maryja i TV Trwam minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

To, że możemy czuć się bezpiecznie w Polsce, wynika z faktu polskiej obecności w NATO, a przede wszystkim obecności wojsk Sojuszu na naszej granicy – wskazał Antoni Macierewicz.

– To jest rzecz naprawdę niezwykła dla mojego pokolenia, ale myślę, że także dla ludzi młodszych – to, że możemy czuć się bezpiecznie, to, że pokrzykiwania pana Putina czy innych osób, innych rządzących o podobnych imperialistycznych tendencjach, mogą fascynować gazety, mogą stać się przedmiotem tytułów w wielonakładowej prasie, mogą nawet brzmieć groźnie w telewizji, ale nie mogą nas tak naprawdę zaniepokoić, dlatego że nie tylko jesteśmy członkami najpotężniejszego sojuszu na świecie, […] ale przede wszystkim stoją na naszej granicy wojska sojusznicze – akcentował minister.

Szef MON podkreślił, że dziś u władzy znajdują się ludzie, którzy dotrzymują słowa, o czym świadczą m.in. zrealizowane obietnice obniżenia wieku emerytalnego, wprowadzenia świadczenia „500 plus” czy podwyższenia płacy minimalnej.

– Rządzą dzisiaj nami ludzie, którzy dotrzymują słowa. Tak – niestety – przez dziesiątki lat nie było. Pamiętacie państwo, gdy zapowiadałem, gdy byliśmy w opozycji, że jeżeli PiS zobowiązało się, że przywróci dawny wiek emerytalny, ten niższy wiek emerytalny, ten, który wbrew konstytucji wydłużył, zobowiązując starszych ludzi do nieustannej pracy, Donald Tusk, to Prawo i Sprawiedliwość naprawdę tak zrobi. Mało kto w to wierzył, a jednak wiek emerytalny został przywrócony do danego stanu, a jednak „500 plus” zostało zrealizowane, a jednak płaca minimalna została podwyższona itd. – przypomniał szef resortu obrony.

Polityk odniósł się do otwarcia w Krakowie Centrum Doskonalenia Kontrwywiadu NATO, które miało dziś miejsce. To bardzo istotna inicjatywa w kontekście stacjonowania w Polsce grup batalionowych Sojuszu – zaznaczył.

– 10 państw NATO wspólnie podjęło się stworzenia centrum, które będzie analizowało i formułowało główne wytyczne i koncepcje dla kontrwywiadu NATO. Jest oczywiste, jak to jest niesłychanie ważne w sytuacji, kiedy właśnie na naszym terytorium są grupy batalionowe NATO, w sytuacji, kiedy wschodnia flanka Sojuszu jest tak istotnym punktem relacji między agresywną Rosją a NATO – powiedział Antoni Macierewicz.

Minister zwrócił uwagę, że polskie służby specjalne, które są atakowane i wyśmiewane przez oponentów, stają się wzorem dla całego NATO.

– Polskie służby specjalne, te, które powstały po zlikwidowaniu i rozwiązaniu Wojskowych Służb Informacyjnych mających tak dużo sowieckiego nalotu, te polskie służby specjalne wyśmiewane, atakowane, odsądzane od czci i wiary, o których mówiono, że to są „harcerzyki” […] dzisiaj są gospodarzem i wzorem dla całego NATO, a więc NATO na nich się opiera – podsumował szef MON.

RIRM

drukuj