[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Mamy dziejową szansę odbudowy silnej Polski w silnej Europie

Mamy wielką, niebywałą, dziejową szansę odbudowy silnej Polski w silnej Europie i w świecie, który na powrót będzie światem opartym na wartościach chrześcijańskim i narodowych – akcentował Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej,  podczas cotygodniowego felietonu „Głos Polski” w Radiu Maryja i TV Trwam.

Minister obrony narodowej podkreślił, że zasługą tak dobrej i stwarzającej dzisiaj nadzieję sytuacji Polski są nie tylko rządy Prawa i Sprawiedliwości, ale przede wszystkim dojrzałość wszystkich Polaków.

– Poprzez wolne wybory naród Polski zdecydowanie wybrał opcję patriotyczną po wielu – blisko 30 – latach błądzenia w zakamarkach i bycia zwodzonym w różne strony. Ten wybór wydał dobry owoc. Nigdy sytuacja gospodarcza Polski nie była tak dobra. Nigdy nie była tak dobra sytuacja w tym, co najistotniejsze – społeczna. Wreszcie wróciła, nie werbalnie, ale praktycznie, sprawiedliwość społeczna jako istotny owoc działania rządu polskiego na rzecz całego społeczeństwa, zwłaszcza tych najsłabszych (…). Nigdy nie była tak dobra sytuacja geopolityczna Polski – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Szef resortu podkreślał również, że nigdy Polska nie miała takich realnych nadziei związanych z bezpieczeństwem.

– Zostało to zagwarantowane przez dobrą dyplomację, dobre decyzje organizacyjne i przez dużą odwagę obecnej ekipy, która postawiła na bliskie związki ze Stanami Zjednoczonymi i NATO wierząc, że rzeczywista dynamika polityczna jest związana przede wszystkim z nową ekipa prezydenta Donalda Trumpa – wyjaśnił polityk. 

Antoni Macierewicz akcentował, iż mimo wszystkich ataków, rozpowszechnionego rosyjskiego kłamstwa w mediach na całym świecie, okazało się, że to właśnie ekipa prezydenta Donalda Trumpa daje największe gwarancje wolnemu światu, ale także Europie Środkowej.

– Długofalowa i od dawna rozwijana myśl niepodległościowa koncentrująca przyszłość Polski wokół zorganizowania Europy Środkowej między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym – została w sposób zdecydowany długofalowo wsparta właśnie przez Stany Zjednoczone – mówił minister.

Rysuje się perspektywa, że Europa Środkowa, bazując na wsparciu Stanów Zjednoczonych, będzie miała zagwarantowane bezpieczeństwo – dodał autor „Głosu Polski”.

– Jeżeli do tego dodamy niezwykły wzrost gospodarczy, ustabilizowanie i poprawę naszej sytuacji bytowej i gospodarczej, to zobaczymy, że Polska jest u progu wielkiej szansy. A armia polska, która w sposób zasadniczy została zreorganizowana i oparta na młodych kadrach i WOT, ma szansę w ciągu najbliższego czasu stworzyć 200 tys. siłę zbrojna gwarantującą nam niepodległość – akcentował polityk.

Szef resortu obrony odniósł się także do środowej debaty Parlamentu Europejskiego o sytuacji w Polsce i przyjętej przeciwno naszej ojczyźnie rezolucji. Mówił, że „festiwal nienawiści, który ostatnio widzieliśmy w Parlamencie Europejskim może szokować i dla wielu jest powodem do wstrzymania się od zaangażowania po stronie patriotycznej”, jednak – jak zaznaczył – dzisiaj mamy czego bronić.

– Korzystne posunięcia, dobra zmiana ostatnich dwóch lat – to dorobek narodu polskiego, który należy bronić. Przed przywództwem politycznym Prawa i Sprawiedliwości stoi obowiązek takiego skonstruowania dalszej działalności politycznej i organizacyjnej, żeby nic z tego dorobku nie uronić, ale odważnie iść do przodu. Mamy wielką, niebywałą, dziejową szansę odbudowy silnej Polski w silnej Europie i w świecie, który na powrót będzie światem opartym na wartościach chrześcijańskich i narodowych. Polska niesie nie tylko Europie, ale nam wszystkim, wielką szansę. Nie zmarnujmy jej – akcentował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj