Ministrowie Obrony Narodowej o szczycie NATO w Polsce

W Amsterdamie zakończy się dziś spotkanie unijnych ministrów obrony. Uczestniczy w nim również Antoni Macierewicz szef MON-u.

Główne tematy dwudniowych rozmów skupiają się, m.in. wokół zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie.

W tej sprawie polski minister odbył już – w ostatnim czasie – szereg konsultacji z ministrami obrony Niemiec i Francji.

Te wszystkie rozmowy zmierzają do jednego celu – zagwarantowania Polsce bezpieczeństwa – zaznaczył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz na antenie Radia Maryja.

– Fundamentem bezpieczeństwa jest własna armia i siła – tak, to prawda. Jednak stan, w jakim zastaliśmy państwo, stan w jakim zastaliśmy armię sprawiają, że minie jeszcze dość sporo czasu, zanim będziemy mogli powiedzieć, że wyłącznie nasza siła jest fundamentem bezpieczeństwa. Potrzebujemy sojuszników, współdziałania z państwami NATO i możliwości sięgnięcia po ich wsparcie wtedy, gdyby taka sytuacja była konieczna – podkreślił minister Antoni Macierewicz.

Z kolei 10 i 11 lutego odbędzie się spotkanie ministrów obrony NATO gdzie będą sformułowane podstawowe tezy na lipcowy szczyt państw sojuszu w Warszawie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl