Anna Gembicka

[TYLKO U NAS] Wicemin. A. Gembicka: Wybory to zawarcie pewnego kontraktu społecznego z Polakami

Wybory to jest zawarcie pewnego kontraktu społecznego z Polakami, dlatego my jako Prawo i Sprawiedliwość pokazujemy, co w ciągu pierwszych 100 dni zrealizujemy, a są to m.in. ustawy dotyczące trzynastej i czternastej emerytury, pełen wykaz 100 obwodnic, pełen pakiet badań profilaktycznych dla każdego obywatela po 40. roku życia – mówiła wiceminister Anna Gembicka w „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam.

Wiceminister Anna Gembicka odniosła się do ostatnich słów Lecha Wałęsy, który nazwał „zdrajcą” zmarłego niedawno Kornela Morawieckiego.

– Te słowa są przede wszystkim absolutnie haniebne tym bardziej, że Lech Wałęsa powiedział je dzień po pogrzebie Kornela Morawieckiego. Nazywanie „zdrajcą” Kornela Morawieckiego, który nigdy się nie ugiął i do końca życia pozostał niezłomny, i nigdy nie dał się złamać przez Służbę Bezpieczeństwa, nazywanie go w ten sposób przez Lecha Wałęsę, który z kolei taką postawą jak Kornel Morawiecki się nie wykazał w trudnych czasach komunizmu, jest absolutnie haniebne – powiedziała wiceszef resortu inwestycji i rozwoju.

W ostatnich dniach zrobiło się głośno także za sprawami tzw. Taśm Neumanna, na których jeden z prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej wyraża się z pogardą m.in. o reprezentowanych przez siebie mieście w Sejmie.

– Ten knajacki język w wykonaniu Platformy Obywatelskiej już nikogo nie dziwi. Mieliśmy tego przykład także już na wcześniejszych taśmach; to mafijne podejście do działaczy, a także instrumentalne wykorzystywanie zaangażowanych osób. Najbardziej uderza na tych taśmach jednak podejście do sądów. Warto tutaj przypomnieć, jak Platforma mówiła, że walczy o wolne i sprawiedliwe sądy, a tymczasem Sławomir Neumann mówi wprost na taśmach, że żaden sąd nie wyda wyroku, który mógłby zaszkodzić Platformie przed wyborami – przypomniała gość TV Trwam.

Gość „Polskiego punktu widzenia” skomentowała także nowy program Prawa i Sprawiedliwości.

– My to pokazaliśmy już przy wcześniejszych naszych planach i obietnicach. Przypomnę, że wcześniej były „Piątka Morawieckiego”, „Piątka Kaczyńskiego” i za każdym razem przedstawialiśmy taki plan, mapę drogową, w jaki sposób i kiedy to zrealizujemy. Wybory to jest zawarcie takiego pewnego kontraktu społecznego z Polakami, dlatego my jako Prawo i Sprawiedliwość pokazujemy, co w ciągu pierwszych 100 dni zrealizujemy, a są to m.in. ustawy dotyczące trzynastej i czternastej emerytury, pełen wykaz 100 obwodnic, pełen pakiet badań profilaktycznych dla każdego obywatela po 40. roku życia – mówiła wiceminister Anna Gembicka.

radiomaryja.pl

drukuj