Anna Gembicka

A. Gembicka: Program Dostępność Plus to jeden ze strategicznych programów rządu PiS

W sierpniu weszła w życie ustawa o dostępności. Dzięki temu będziemy mogli dostosować wiele budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale to też potrzeby osób starszych – powiedziała wiceminister inwestycji i rozwoju Anna Gembicka. Dostępność Plus to jeden ze strategicznych programów rządu Prawa i Sprawiedliwości – dodała.

Program skierowany jest nie tylko do osób starszych czy niepełnosprawnych, ale także kobiet w ciąży oraz matek z dziećmi. Chodzi o zapewnienie dostępności cyfrowej czy architektonicznej w budynkach wielorodzinnych.

– W tym momencie na etapie testów jest chociażby aplikacja 112 dla osób głuchych – wskazała wiceminister inwestycji i rozwoju.

Jeśli chodzi o transport, planowane są remonty i przebudowy dworców kolejowych.

– W tym momencie około 200 dworców jest przystosowywanych właśnie do potrzeb osób niepełnosprawnych, do potrzeb osób starszych – powiedziała Anna Gembicka.

Także w 23 parkach narodowych wdrażane są rozwiązania, które mają ułatwić korzystanie rekreacji. Ruszają także kolejne konkursy na rzecz dostępności. Pula to 200 milionów złotych.

– W ramach pięciu konkursów firmy mogą ubiegać się właśnie o dofinansowanie na takie rozwiązania, które będą dedykowane tym osobom – zwróciła uwagę wiceminister.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl