fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] W. Zięba: Do europosłów nie trafiają żadne argumenty dotyczące tzw. aborcji; Politycy do PE są sterowani przez sygnały docierające od polskiej opozycji

Parlament Europejski po raz trzeci w tym roku przygotowuje rezolucję ws. przepisów antyaborcyjnych w Polsce. Żadne argumenty nie trafiają do europosłów. Oni mają wyrobioną swoją opinię. Środowiska proaborcyjne mają przeważający głos. (…) Politycy do PE są sterowani przez sygnały docierające z Polski. Bardzo intensywnie działają tu chociażby Robert Biedroń czy Róża Thun – powiedział Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W ostatnich dniach pod hasłem „Ani jednej więcej” odbyły się marsze dla Izy z Pszczyny. Według medialnych informacji 30-letnia kobieta zmarła z powodu wstrząsu septycznego.

– Wydarzyła się wielka tragedia – zginęła 30-letnia kobieta i jej dziecko. Należy je otoczyć modlitwą i współczuciem. Natomiast środowiska domagające się wykonywania tzw. aborcji na życzenie w sposób haniebny powiązały śmierć z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2021 roku. Przez Polskę przetoczyła się fala manifestacji podsycanych przez tzw. totalną opozycję, m.in. przez Donalda Tuska. Oni wiążą śmierć dwóch osób z wyrokiem TK, jednak Trybunał nie zakwestionował zapisów dopuszczających przerywanie ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia lub zdrowia matki. Z tego, co wiemy z przekazów medialnych, to jest właśnie taki przypadek. Nie miało to nic wspólnego z tym, że dziecko było chore, tylko że lekarze prawdopodobnie nie dopełnili sowich obowiązków i nie ratowali życia matki – zwrócił uwagę Wojciech Zięba.

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka zauważył, że należy z bólem podkreślić, że okres okołoporodowy wiąże się z pewnym ryzykiem śmierci kobiety. Na przykład, w Polsce w 2017 roku, czyli jeszcze przed decyzją Trybunału, zmarło 8 kobiet w okresie okołoporodowym na 402 000 porodów.

– To znacznie mniej zgonów kobiet niż w innych krajach. Średni wskaźnik śmiertelności matek w Unii Europejskiej wynosi 6 zgonów na 100 000 żywych urodzeń, w Polsce wynosi on 2 na 100 000 urodzeń, czyli trzykrotnie mniej niż w całej Unii Europejskiej. Eksperci wiążą te rezultaty m.in. z wprowadzeniem w Polsce w 1993 r. prawa ograniczającego aborcję. […] Pojawiająca się narracja „Ani jednej więcej” jest nieprawdziwa. Nie można mówić, że jest to odpowiedzialność TK. Niestety, czasem okres ciąży jest dla kobiety ryzykowny. Wiązanie tego z Trybunałem jest niewłaściwe – powiedział.

Parlament Europejski przygotowuje rezolucję ws. przepisów antyaborcyjnych w Polsce. W tym roku jest to trzecia rezolucja na temat tzw. aborcji w naszym kraju, która zostanie podjęta na forum unijnym.

– Żadne argumenty nie trafiają do ludzi w PE. Oni mają wyrobioną swoją opinię. Środowiska proaborcyjne mają przeważający głos. (…) Europosłowie są sterowani przez sygnały docierające z Polski. Bardzo intensywnie działają tu chociażby Robert Biedroń czy Róża Thun – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z Wojciechem Ziębą dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl