[TYLKO U NAS] W. Buda: Chciałbym, żeby wszyscy łodzianie poznawali kulturę patriotyzmu

Będę zapraszał łodzian na kolejne projekcie filmów historycznych, patriotycznych, ponieważ chciałbym, żebyśmy się wszyscy z taką kulturą zapoznawali. To jest wspaniała lekcja historii – powiedział w rozmowie z red. Wojciechem Heronem poseł Waldemar Buda.

Poseł Waldemar Buda organizuje w Łodzi cykliczne spotkania, w ramach których zgromadzeni ludzie mogą obejrzeć patriotyczne filmy.

Jak zaznaczył polityk, „to wspaniała chwila, żeby się spotkać z osobami, które myślą o patriotyzmie, jedności narodowej, historii będącej elementem pozwalającym nam patrzeć w przyszłość”.

– Bez historii nie ma tożsamości narodu, nie możemy budować przyszłości, stąd taka inicjatywa. Spotyka się to z coraz większym uznaniem. Bilety rozchodzą się w kilka godzin. Wiem, że ta sala zawsze mogłaby być większa, ale takie mamy ograniczenia, więc w ramach ostatniego spotkania pojawiło się ponad 200 osób – wyjaśnił.

Poseł powiedział, że „w tradycje weszło to, że spotykamy się, żeby zobaczyć dobre produkcje, które są związane z naszą historią. Wcześniej mogliśmy oglądać >>Dzika<< o żołnierzach wyklętych. Była też >>Zimna wojna<<”.

– No i teraz mieliśmy wspaniały film „Kurier”, który – myślę – podobał się wszystkim. Wszystkie takie patriotyczne produkcje będą tutaj gościły. Będę zapraszał łodzian, ponieważ chciałbym, żebyśmy się wszyscy z taką kulturą zapoznawali. To jest wspaniała lekcja historii. Myślę, że większość osób była z tego zadowolona i na pewno będziemy to kontynuować – wskazał.

Zapytany o wrażenia po filmie wyreżyserowanym przez Władysława Pasikowskiego, polityk odpowiedział, że „jest to niesamowity dramat – dramat podejmowanych decyzji w momencie przedsionka Powstania Warszawskiego”.

– To była absolutnie trudna decyzja, ale patriotyzm, umiłowanie ojczyzny wygrało. Myślę, że to była jedyna słuszna decyzja. Do dzisiaj możemy dywagować, ale wtedy jedyna możliwa, dobra. Bohaterstwo, waleczność, oddanie ojczyźnie – te cechy łączą wszystkich bohaterów. Mam nadzieję, że dziś w narodzie jest podobny duch, jaki był wtedy – mówił.

Bilety na wspólne oglądanie filmów można nabywać poprzez biuro poselskie posła.

– Jest ogłoszenie publiczne. Na konferencji ogłaszam, że jest możliwość zapisywania się i zgłaszania do biura po bilety. Kto pierwszy, ten lepszy – zaznaczy poseł Waldemar Buda.

RIRM

drukuj