[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski: Głosowanie na marszałka Senatu pokazało, że mamy sojusz wszystkich sił politycznych poza PiS

Głosowanie na marszałka Senatu pokazało, że mamy sojusz wszystkich sił politycznych poza PiS. Warto zapytać w tym miejscu wyborców, którzy głosowali na kandydatów z afiliacją PSL, SLD czy senatorów niezrzeszonych, czy taki kontrakt wyborczy zawierali ze swoimi wyborcami – mówił poseł Tomasz Rzymkowski w „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam.

Rozstrzygnęła się sprawa wyboru na marszałka Senatu. Po wczorajszym głosowaniu na to stanowisko został wybrany Tomasz Grodzki, senator PO.

– To duży problem dla Polski, ponieważ to głosowanie na marszałka Senatu pokazało, że mamy sojusz wszystkich sił politycznych poza PiS. Warto zapytać w tym miejscu wyborców, którzy głosowali na kandydatów z afiliacją PSL, SLD czy senatorów niezrzeszonych, czy taki kontrakt wyborczy zawierali ze swoimi wyborcami – wskazał Tomasz Rzymkowski.

Tomasz Rzymkowski dodał jednak, że na rozpoczęcie nowej kadencji patrzy optymistycznie.

– Tomasz Grodzki jest znany z tego, że jest ugodowy i te deklaracje, które zgłaszał napawają raczej optymizmem, ale czas pokaże, jak będzie wyglądała ta praca w Senacie – podkreślił.

Zdaniem posła PiS, fakt, że opozycja ma w Senacie większość nie wpłynie w znacznym stopniu na sprawowanie władzy.

– Rola Senatu jest bardzo podobna do roli Sejmu, przy czym na niższym poziomie, jeśli chodzi o rolę w ramach konstytucyjnych organów państwa, tzn. Sejm ma wyłączność na uchwalanie ustaw. To, co trafia do Senatu nie jest projektem ustawy, ale ustawą. Senat ma określony czas na zaproponowanie poprawek, które Sejm może odrzucić (…). Jeśli marszałek Senatu nie prześle do Sejmu w ciągu 30 dni uchwały, która zawiera poprawki, to ustawa uznawana jest za ważną – wyjaśnił gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj