fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski: Casus prof. Ewy Budzyńskiej pokazuje to, o czym środowiska prawicowe, katolickie, narodowe mówiły od ponad dekady, czyli o tym, czym będzie terror poprawności politycznej

Casus prof. Ewy Budzyńskiej pokazuje to, o czym środowiska prawicowe, katolickie, narodowe mówiły od ponad dekady, czyli o tym, czym będzie terror poprawności politycznej. Przykład pani profesor jest najlepszym dowodem, na czym ten terror polega (…). To, co ją spotkało w toku postępowania dyscyplinarnego i sądowego, odbieram jako absolutny skandal. Nasze ministerstwo podjęło działania legislacyjne zapewniające ochronę dla pracowników naukowych przed podobnymi zjawiskami w przyszłości – powiedział Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Wiceminister Tomasz Rzymkowski odniósł się do rozszerzającego się wpływu poprawności politycznej na polskie uczelnie. Jako przykład szalejącego terroru służy przykład prof. Ewy Budzyńskiej. Rzecznik dyscyplinarny Uniwersytetu Śląskiego wszczął przeciwko niej postępowanie po wniosku studentów, którzy zarzucali jej rzekomą homofobię i nietolerancję, tylko za to, że przedstawiała definicję chrześcijańskiej rodziny i mówiła o dziecku w łonie matki. [czytaj więcej]

– Casus pani profesor Ewy Budzyńskiej pokazuje to, o czym środowiska prawicowe, katolickie, narodowe mówiły od ponad dekady, czyli o tym, czym będzie terror poprawności politycznej. Jej przykład jest najlepszym dowodem, na czym ten terror polega. Każdy pracownik naukowy, nauczyciel akademicki dzieli się ze studentami swoją wiedzą, doświadczeniem, ale również przedstawia różne światopoglądy i stanowiska w ramach dyskusji, która jest jednym z fundamentów życia akademickiego, pracy naukowej i metodologii związanej z oceną różnych zagadnień o charakterze problemowym. To, co spotkało panią profesor w toku postępowania dyscyplinarnego i sądowego, odbieram jako absolutny skandal. Nasze ministerstwo podjęło działania legislacyjne zapewniające ochronę dla pracowników naukowych przed podobnymi zjawiskami w przyszłości – wskazał gość Radia Maryja.

– Środowiska lewicowo-liberalne na każdym kroku podkreślają, że są wielkimi zwolennikami tolerancji i różnorodności, za wyjątkiem oczywiście świata wartości chrześcijańskiego, odwoływania się do polskich tradycji narodowych czy jakichkolwiek organizacji katolickich – akcentował Tomasz Rzymkowski.

W 100. rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego popis słownej agresji wobec Kościoła katolickiego dała poseł Joanna Senyszyn.

– Powiedziała wprost, że katolicy powinni być zepchnięci do kruchty kościelnej i nie powinni stamtąd w ogóle się wynurzać. Nie możemy na to pozwolić. Trzeba być odważnym i twardo artykułować swoje argumenty. Nie możemy dać się zepchnąć z przestrzeni publicznej, bo jeśli pokażemy słabość i pozwolimy sobie wejść na głowę, to będziemy straceni. Będzie nas czekało państwo totalitarne, a na to nie możemy się zgodzić – powiedział wiceminister edukacji i nauki.

Gość „Aktualności dnia” zwrócił uwagę, że wydarzenia na polskich uniwersytetach są symbolem pokazującym walkę cywilizacji opartej na chrześcijaństwie z cywilizacją opartą na antywartościach.

– Z jednej strony mamy cywilizację chrześcijańską, na której zbudowana jest nasza państwowość i stworzony został etos narodowy. Z drugiej strony mamy świat antywartości, który dąży do tego, aby zburzyć gmach naszej cywilizacji i zaproponować coś, czego w tej chwili nie jest w stanie przedstawić. Brutalny atak na panią profesor najlepiej to pokazuje. Nie słyszałem o przypadku, aby nauczyciele akademiccy, którzy podejmują „lewicową wrażliwość”, byli w jakikolwiek sposób strofowani lub ponosili jakiekolwiek konsekwencje za swoje wypowiedzi – mówił Tomasz Rzymkowski.

– To jest ostatni dzwonek dla świata nauki w Polsce, aby wypowiedział się w tej sprawie. Dziś pani profesor z Uniwersytetu Śląskiego, a jutro kolejni pracownicy naukowi w różnych rejonach Polski na uczelniach wyższych. Tutaj nie ma możliwości pójścia na kompromis, bo uniwersytet jest areną wymiany myśli, poglądów i dyskusji. Uniwersytet jest zdobyczą cywilizacji chrześcijańskiej, bo to chrześcijańska Europa stworzyła instytucję uniwersytetu. One powinny służyć prawdzie, a nie ideologicznemu zakłamaniu, cenzurowaniu klasycznej wiedzy – zaakcentował gość Radia Maryja.

Pozostaje pytanie, co z uczniami szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków.

– Obecne obostrzenia dotyczące nauki zdalnej w klasach I-III, przedszkolach i żłobkach będą obowiązywać o tydzień dłużej, czyli do 18 kwietnia. Miejmy nadzieję, że po tej dacie nastąpi delikatne poluzowanie. To wszystko zależy od sytuacji pandemicznej. Na pewno w pierwszej kolejności dzieci będą wracać do przedszkoli, żłobków i szkół podstawowych. Pamiętajmy, że na początku maja rozpoczynają się egzaminy maturalne i to będzie wpływało na kwestie funkcjonowania szkół ponadpodstawowych, aby proces maturalny przebiegł bezpiecznie i komfortowo dla samych maturzystów – podsumował wiceminister Tomasz Rzymkowski.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem wiceministra Tomasza Rzymkowskiego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj