fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] T. Pitucha: Będziemy zbierać podpisy, by nie doszło do organizacji marszu równości w Lublinie

Patrzymy na to, jak duże problemy mogą mieć dzieci i młodzież, która z natury chwyta nowinki. A to próbuje się przedstawić jako coś fajnego, kolorowego – powiedział o potencjalnym marszu równości w Lublinie w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Tomasz Pitucha, radny Lublina, pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny.

Premier Mateusz Morawiecki zapewniał rodziców i uczniów, że reformy nie wpłyną na szkołę w negatywny sposób. Tymczasem niektóre samorządy zapowiadają wprowadzenie zajęć dotyczących LGBT.

– Jeżeli chodzi o Lublin, to możemy domniemywać, że są jakieś zakusy. W tej chwili jesteśmy na etapie rozpoznania sytuacji i odpowiedniego działania. Chcemy aktywizować rodziców i namawiać ich o tego, by w szkołach wchodzili do rad rodziców i byli w stałym kontakcie z dyrekcją – wskazał Tomasz Pitucha.

Lublin to jedno z miast, w którym działacze LGBT w najbliższym czasie planują organizację marszu równości.

– Podczas konferencji prasowej, którą działacze LGBT zorganizowali już w Lublinie, powiedzieli, że będą promować homoseksualizm i homoseksualny styl życia w województwie lubelskim, które jest w czołówce, jeśli chodzi wprowadzanie przez samorządy uchwał w zakresie wolności od LGBT – podkreślił radny Lublina.

Dlatego lublinianie rozpoczynają zbieranie podpisów do prezydenta, by ten zakazał marszu.

– Nie do końca w społeczeństwie jest jeszcze odpowiednia świadomość. Dlatego my będziemy działać. Jak to będziemy robić? Rozpoczynamy kontynuację zbiórki podpisów pod apelem do prezydenta o wydanie zakazu organizacji marszu równości. Nie z racji tego, że kogoś dyskryminujemy. Po prostu patrzymy na to, jak duże problemy mogą mieć dzieci i młodzież, która z natury chwyta nowinki. A to próbuje się przedstawić jako coś fajnego, kolorowego – dodał.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Tomasza Pituchy można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl