fot. stanislawozog.pl

[TYLKO U NAS] S. Ożóg: Obawiam się, że przy tym układzie politycznym nie będzie głębokich reform, ażeby UE mogła normalnie funkcjonować

Obawiam się, że nie będzie tych głębokich reform przy tym układzie politycznym, które są niezbędne, ażeby ten twór, jakim jest Unia Europejska, mógł normalnie funkcjonować – ocenił w programie „Z Parlamentu Europejskiego” emitowanym na antenie Telewizji Trwam poseł do PE Stanisław Ożóg, członek Komisji Gospodarczej i Monetarnej oraz Komisji Budżetowej w UE, mówiąc o nowo wybranych siłach politycznych i o możliwych przyszłych scenariuszach dla Polski.

Gość Telewizji Trwam jest pozytywnie zaskoczony wynikami jesiennych wyborów do PE w Polsce, ale czuje rozczarowanie wynikami wyborów w całej Europie, które nie zmieniły znacząco układu sił w UE.

Z wyników wyborów i frekwencji w Polsce jestem bardzo zadowolony. Powiem, że jestem zaskoczony – na plus. Natomiast jeśli chodzi o wyniki wyborów w Europie, to jestem zwiedziony. Liczyłem na to, że te wybory przyniosą zmianę układu sił w PE. Obawiam się, że nie będzie tych głębokich reform przy tym układzie politycznym, które są niezbędne, ażeby ten twór jakim jest UE, mógł normalnie funkcjonować – ocenił Stanisław Ożóg.

Europoseł podkreślił, że jest jeszcze za wcześnie na przewidzenie przyszłych sojuszy, ale ocenia, że PiS będzie ostrożne w rozmowach z siłami reprezentowanymi m.in. przez Marine Le Pen, Nigela Farage czy Matteo Salviniego.

Popatrzmy, czy ze względów politycznych Prawu i Sprawiedliwości jest z nimi wszystkimi po drodze. To, co zarzucaliśmy Marie Le Pen, to prorosyjskość – w polskiej sytuacji. Ja jestem przekonany, że PiS będzie ostrożny na tego typu sojusze – powiedział Stanisław Ożóg.

Polityk mówił również o ważnych stanowiskach, jakimi są komisarze w UE i o tym, jaka teka przyniosłaby Polsce najwięcej korzyści.

Marzeniem moim, Polaków, jest to, żeby był to komisarz ds. budżetu. Nie sądzę jednak, żeby Polska uzyskała takie priorytetowe miejsce, jeśli chodzi o skład Komisji Europejskiej. Jeśli chodzi o komisarza ds. energii, to dobrze by było, żeby to Polak tam zasiadał – w tym obszarze gospodarczym. Gdyby ten pion gospodarczy przypadł Polakowi, to Polska naprawdę by na tym dużo zyskała – zaznaczył Stanisław Ożóg.

 

RIRM

drukuj