fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Red. M. Karnowski: Obraz Kościoła jest świadomie fałszowany

Obraz Kościoła jest świadomie fałszowany. Trzeba zachęcać ludzi, żeby zajrzeli do swojej parafii, porozmawiali z księdzem i zetknęli się z prowadzonymi przez nich dziełami charytatywnymi i pomocowymi. To wielki dorobek Kościoła w Polsce, który należy szanować. Należy odrzucić język nienawiści, który proponuje poseł Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej. To coś kompromitującego – powiedział Michał Karnowski, redaktor tygodnika „wSieci” oraz portalu wPolityce.pl, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Maciej Świrski, założyciel Reduty Dobrego Imienia, powiedział, że należy poważnie traktować to, co przedstawiane jest podczas Campusu Polska Przyszłości. Podczas wydarzenia poseł Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej mówił o „piłowaniu” katolików, a marszałek Senatu, Tomasz Grodzki, wskazywał na zmniejszenie liczby szpitali w Polsce.

– Mamy do czynienia z obserwowaną w ostatnich dniach kumulacją zjawisk. Widzimy wypowiedzi na Campusie Polska Przyszłości – chociaż niektórzy nazywają to „Campusem Niemcy”, bo w dużej mierze sfinansowano to z pieniędzy niemieckich – które kreślą wizję przyszłości Polski w oczach PO. Mowa tam jest o ataku na katolików. (…) Słyszymy o likwidacji szpitali i zostawieniu w Polsce zaledwie 130 placówek w tak dużym kraju, co jest szokujące. Dla większości Polaków pomoc byłaby nieosiągalna – wskazał red. Michał Karnowski.

Polska w ostatnich latach się rozwija, rodacy przestali masowo emigrować, nawet Niemcy narzekają, że nie mają tanich pracowników. Nie mówię, że nie brakuje problemów, bo jesteśmy krajem, w którym jest wiele pracy do wykonania – zaznaczył dziennikarz.

– Kierunek zmian zaczął być jednak pozytywny – nie likwidacja państwa, a jego rozwój; nie atak za pomocą struktur państwa na łączące ich wartości, ale próba ich wzmocnienia. To nie jest łatwe, bo jesteśmy zalewani falą negatywnych przekazów. (…) Kierunek zmian przynosi efekty i to niepokoi wiele osób. W najbliższych wyborach będzie próba cofnięcia Polski, sprowadzenia nas do obszaru między Rosją a Niemcami. Kwestia wiary będzie w centrum uwagi – powiedział gość Radia Maryja.

– Atak na Kościół jest wyjątkowo haniebny. Wyobraźmy sobie, że słowa o „piłowaniu” katolików, takie szczucie na jakąś grupę, padają w stosunku do muzułmanów czy Żydów. To oczywisty język nienawiści, który nie jest akceptowalny w żadnej cywilizacji – dodał.

Red. Michał Karnowski zwrócił uwagę, że „bardzo często agresja w stosunku do Kościoła bierze się z osobistego nieuporządkowania, nieszczęścia. Wielu ludzi, którzy wyżywają się poprzez atak na wspólnotę katolicką, ma poczucie zazdrości czy sądzi, że w ten sposób wymaże swoje czyny z przeszłości”.

– Stosunek do ochrony życia bardzo często ma swoje źródła – jest to ból ludzki wynikający ze złych wyborów. Dzisiaj ludzie nerwowością, podnieceniem w życiu publicznym próbują zakrzyczeć własne sumienie, własne wybory czy brak pozytywnego dorobku w życiu. Należy do tego podchodzić spokojnie i nie dać się wciągnąć w spiralę nienawiści, tylko tłumaczyć, że dziś w Polsce Kościół katolicki nie ma żadnych przywilejów, a księża pełnią ważną funkcję społeczną. Kościół pomaga wielu osobom. Słuchając zlaicyzowanych ludzi mam wrażenie, że oni nigdy nie byli w Kościele i opowiadają o rzeczywistości, która nie istnieje – zaznaczył redaktor tygodnika „wSieci”.

Obraz Kościoła jest świadomie fałszowany. Trzeba zachęcać ludzi, żeby zajrzeli do swojej parafii, porozmawiali z księdzem i zetknęli się z prowadzonymi przez nich dziełami charytatywnymi i pomocowymi. To wielki dorobek Kościoła w Polsce, który należy szanować. Należy odrzucić język nienawiści, który proponuje poseł Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej. To coś kompromitującego – dodał.

Cała rozmowa z red. Michałem Karnowskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj