,,Kościół – nasz czy ich?” – konferencja w Szczawnie-Zdroju

W sobotę 4 czerwca w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbędzie się konferencja na temat ,,Kościół – nasz czy ich?”. Organizatorem spotkania jest diecezja świdnicka.

Konferencję poprzedzi Msza św. sprawowana o godz. 9.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju. Przewodniczyć jej będzie JE  ks. bp. Ignacy Dec, biskup świdnicki.

W programie m.in. prelekcja dr Hanny Karp – medioznawcy, religiologa, wykładowcy akedemickiego i członka  Rady Konferencji Episkopatu ds. Apostolstwa Świeckich – na temat ,,Kim są świeccy w Kościele?”, a także wystąpienie red. Jacka Karnowskiego – red. Tygodnika wSieci i portalu wPolicyce.pl – zatytułowane ,,Zadania świeckich w przestrzeni publicznej”.

Spotkanie kierowane jest do wszystkich osób świeckich angażujących się na różnym poziomie w życie parafii, chcących włączyć się czynnie w działalność apostolską Kościoła, a także księży proboszczów i wikariuszy.

Poniżej zamieszczamy program konferencji:

9.00 – Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdrój pod przewodnictwem JE  ks. bp. Ignacego Deca, Biskupa Świdnickiego

10.15 – Kim są świeccy w Kościele? – dr Hanna Karp – Rada Konferencji Episkopatu ds. Apostolstwa Świeckich

10.45 – „Quo vadis” wspólnoto Kościoła? – ks. Zbigniew Kucharski – Asystent Generalny KSM

11.45 – Zadania świeckich w przestrzeni publicznej – Jacek Karnowski (red. Tygodnika wSieci, wPolityce)

12.15 – Panel dyskusyjny (JE ks. bp Ignacy Dec, ks. Zbigniew Kucharski, red. Jacek Karnowski, dr Hanna Karp, Urszula Furtak – Prezes KIAK)

www.diecezja.swidnica.pl/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl