fot. M. Borawski/ Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Red. K. Wyszkowski o wystąpieniu D. Tuska w Gdańsku: Donald Tusk jest notorycznym oszustem, który jest gotów sięgnąć po wszystkie kłamstwa

„Donald Tusk jest notorycznym oszustem, który jest gotów sięgnąć po wszystkie kłamstwa” – powiedział red. Krzysztof Wyszkowski, polityk, publicysta, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Do polskiej polityki wrócił Donald Tusk. Szef PO wystąpił w poniedziałek w Gdańsku. W swoim przemówieniu czynił odwołania do „Solidarności” i komunizmu, do którego porównał rządy Prawa i Sprawiedliwości.

– Przemówienie Donalda Tuska w Gdańsku było ordynarnym i prostackim kłamstwem. Obelżywe w stosunku do strajkujących bohaterów, stoczniowców i robotników. Strajkujący mieszkańcy Trójmiasta nie strajkowali w imię wartości gdańskich, tak jak to Donald Tusk opowiada, ale buntowali się przeciwko komunizmowi i systemowi sowieckiemu, żądając niepodległości Polski, a te wartości są dla Donalda Tuska obce – podkreślił red. Krzysztof Wyszkowski.

Gość Radia Maryja zauważył, że zgromadzeni wokół Donalda Tuska nie mieli przy sobie symboli narodowych.

– Bardzo charakterystyczne było to, że w tłumie słuchających nie było flag narodowych. Donald Tusk mówi do innego społeczeństwa, innego narodu, do ludzi inaczej nastawionych. Przemówienie szefa PO było znieważeniem bohaterskiego dzieła tysięcy ludzi, którzy narażali własne życie dla niepodległości Polski. Było to skandaliczne wystąpienie. Uważam, że „Solidarność” powinna wystąpić o potępienie tych kłamstw – ocenił działacz opozycji antykomunistycznej PRL.

Podczas wystąpienia Donald Tusk stwierdził, że PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim „zabrali Kościół Polakom”.

– To niesłychane. Człowiek, który używał symboli religijnych wyłącznie do autopromocji i udawania tego, że jest katolikiem, jest wrednym i podłym kłamcą. Donald Tusk jest notorycznym oszustem, który jest gotów sięgnąć po wszystkie kłamstwa. (…) Udawanie, że jest on obrońcą Kościoła i katolicyzmu, przecież on występuje z wartościami, które są sprzeczne z wiarą, biorąc pod uwagę jego działania, których celem jest wprowadzenie zasad Unii Europejskiej, jest w istocie walką z Kościołem – akcentował publicysta.

W przeszłości polskie stocznie były światową potęgą i budowały bardzo dużo statków. Zdaniem wielu ekspertów bezpośrednio za ich upadek odpowiada rząd Donalda Tuska.

–  To, co Donald Tusk zrobił z polskimi stoczniami, to gigantyczna krzywda. Stocznia Gdańska zatrudniała prawie 30 tys. osób, stocznia remontowa ponad 10 tys., stocznia im. J. Piłsudskiego także była potężnym zakładem. To było serce Trójmiasta, a dziś straszą te martwe dźwigi i tysiące ludzi, którzy zostali rozczarowani „obiecankami” Donalda Tuska. Później, uciekając do Brukseli, zostawił za sobą pobojowisko. Nagle wraca po latach z bezczelnymi kłamstwami. W jakim celu on to robi? – pytał gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z red. Krzysztofem Wyszkowskim można odsłuchać [tutaj] 

radiomaryja.pl

drukuj