fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Red. J. Chmielowska: Rosja jest jak pasożyt, więc musi zagarniać następne kraje i narody, aby móc wyżyć

Nie można mówić, że Władimir Putin jest zwariowany i jeśli odejdzie, to będzie dobrze, bo będzie ktoś nowy. Rosja cały czas ma zapędy mocarstwowe. Trzeba też wiedzieć, że (…) bycie Rosjaninem jest stanem umysłu, dlatego większość narodu rosyjskiego popiera Władimira Putina. (…) Zwróćmy uwagę, że Rosja stanie się potęgą, jeśli połączy się z Ukrainą. Rosja jest jak pasożyt, więc musi zagarniać następne kraje i narody, aby móc wyżyć. Kradnie też historię Ukrainy – powiedziała red. Jadwiga Chmielowska, współprzewodnicząca Autonomicznego Wydziału Wschodniego Solidarności Walczącej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Współprzewodnicząca Autonomicznego Wydziału Wschodniego Solidarności Walczącej akcentowała, że przemilczanie rosyjskich zbrodni jest skandalem.

– Nikt w cywilizowanym świecie, z wyjątkiem Rosji, gdzie mają wszystko „odcięte”, nie może mówić, że nie wiedział o popełnionych masowych zbrodniach, bo nie są to pojedyncze przypadki, ale masowe zbrodnie. Gwałcone są kobiety, nawet noworodki. To są niewyobrażalne zbrodnie. Na całym świecie mówi się o tym w mediach. Rządy państw, które chcą obłaskawiać Rosję, które mówią, że Ukraina powinna się natychmiast poddać (przytaczam za listem intelektualistów niemieckich), ponieważ wtedy będzie spokój i wróci handel z Rosją. To jest absolutny skandal. (…) Niemcy są współwinne tego, że Władimir Putin podjął decyzję o ataku na Ukrainę. Nic ich nie tłumaczy. W tej chwili próbują mówić całemu światu, że nie mogą doprowadzić do krachu gospodarki niemieckiej. (…) Niemcy w tej chwili płaczą, że nie mają możliwości przerobu innej ropy niż rosyjska. Szczególnie w rafineriach na terenach dawnego NRD – wskazała gość Radia Maryja.

Red. Jadwiga Chmielowska oceniła, że Rosja jest jak pasożyt, dlatego musi zagarniać następne kraje i narody, aby móc funkcjonować.

– Niektórzy w Europie uważają, że jeśli będą grzecznie, nie będą podskakiwać Rosji, to Rosja ich oszczędzi. Nie oszczędzi! Jak Ukraina padnie, to Rosjanie będą w Paryżu, Lizbonie, Rzymie. Jest to niebezpieczny kraj. Nie można mówić, że Władimir Putin jest zwariowany i jeśli odejdzie, to będzie dobrze, bo będzie ktoś nowy. Rosja cały czas ma zapędy mocarstwowe. Trzeba też wiedzieć, że (…) bycie Rosjaninem jest stanem umysłu, dlatego większość narodu rosyjskiego popiera Władimira Putina. (…) Zwróćmy uwagę, że Rosja stanie się potęgą, jeśli połączy się z Ukrainą. Rosja jest jak pasożyt, więc musi zagarniać następne kraje i narody, aby móc wyżyć. Kradnie też historię Ukrainy – podkreśliła gość Radia Maryja.

– W mediach często pojawia się kłamstwo, że Ukraina nigdy nie była państwem. Jest to kłamstwo. Były przecież księstwa. Owszem, przez wiele lat stanowili jedną ze składowych Rzeczpospolitej, ale ówczesną Rzeczpospolita można przyrównać do obecnej Unii Europejskiej. To była demokracja – dodała.

Do dziś nie rozliczono Rosji z przestępstw, których dokonywała w minionych latach oraz tych, które dokonuje na terenie Ukrainy.

– Na Marchlewszczyźnie i Dzierżyńszczyźnie (były to tzw. republiki polskie, ponieważ Rosja zawsze miała zapędy na tworzenie autonomicznych republik) mordowano wszystkich mężczyzn, w tym piętnastoletnich chłopców i starców, tylko za to, że byli Polakami. Kobiety wysyłano na Syberię i próbowano zruszczyć. Mamy w tej chwili powtórkę na Ukrainie, gdzie kobietom i dzieciom odbiera się paszporty i wysyła w głąb Rosji. (…) W czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu nie wyciągnięto wniosków. Po wojnie Związek Sowiecki został stałym członkiem w Radzie Bezpieczeństwa w Organizacji Narodów Zjednoczonych i był zaliczany do zwycięzców w czasie II wojny światowej. Polskę potraktowano jako domenę Rosji. (…) Od lat Rosji udaje się wiele spraw przez paraliż decyzyjny – zwróciła uwagę red. Jadwiga Chmielowska.

Całą rozmowę z red. Jadwigą Chmielowską można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

 

 

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl