fot. https://twitter.com/RBakiewicz

[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: W końcu ktoś ponosi konsekwencje za ataki na Kościół

W Wigilię fasada kościoła Świętego Krzyża została zdewastowana. Mężczyzna podejrzany o uszkodzenie został zatrzymany przez policję. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. „Cieszymy się, że w końcu ktoś ponosi konsekwencje. Sąd potraktował sprawę poważnie, nie tylko jako wybryk chuligański, ale jako rzecz mającą szerszy i poważniejszy kontekst” – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

W śledztwie Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ zatrzymany został mężczyzna podejrzany o uszkodzenie w Wigilię fasady kościoła Świętego Krzyża poprzez naniesienie napisów czerwoną farbą. Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. [czytaj więcej]

– Decyzja sądu wydaje się dosyć mocna. Natomiast w kontekście wojny antykulturowej wydaje się, że jest to dobry krok. Przez wiele miesięcy środowiska skrajnie lewicowe coraz agresywniej atakowały Kościół. Robiły to zupełnie bezkarnie. (…) Cieszymy się, że w końcu ktoś ponosi konsekwencje. Sąd potraktował sprawę poważnie – nie tylko jako wybryk chuligański, ale jako rzecz mającą szerszy i poważniejszy kontekst – wskazuje Robert Bąkiewicz.

Jak informuje prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, „osoba, która dokonała dewastacji na elewacji kościoła Świętego Krzyża w Warszawie, jest związana ze środowiskami lewicowymi”.

– To nie dziwi, dlatego że te środowiska wprost namawiają do ataków na kościoły, przedstawiają płonące świątynie. To pokazuje, że wojna kulturowa wchodzi na coraz wyższe poziomy – zauważa rozmówca Redakcji Informacyjnej Radia Maryja.

W toku czynności procesowych podejrzanemu przedstawiony został zarzut uszkodzenia zabytku. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

– Wyrok będzie odgrywał rolę w odstraszaniu przed kolejnymi próbami ataków na symbole religijne. (…) W tym kontekście (tymczasowe aresztowanie – red.) to sprawiedliwa decyzja sądu. Tym bardziej, że oskarżony ukrywa współsprawców. Sąd musi stosować tego typu metody, żeby w pełni wyjaśnić sprawę – zaznacza Robert Bąkiewicz.

radiomaryja.pl

drukuj