fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Prof. W. Mielczarski: Na globalnym ociepleniu klimatu świetnie się zarabia. Robi się nam „zieloną wodę z mózgu” 

Światu narzucono pewną narrację o ociepleniu klimatu, która wynika z relacji biznesowych. Na globalnym ociepleniu klimatu świetnie się zarabia. W tym momencie ta narracja wszystko zdominowała. Jest to wielki biznes, z którym mamy do czynienia także w Polsce – powiedział prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej we wtorkowym programie „Polski Punkt Widzenia” w Telewizji Trwam.  

W niedzielę rozpoczęła się konferencja klimatyczna COP26. Podczas obrad ponad 25 tys. delegatów będzie się zastanawiać, w jaki sposób zatrzymać zmiany klimatyczne na Ziemi. Prof. Władysław Mielczarski ocenił, że ocieplenie klimatu jest biznesową narracją.

– Światu narzucono pewną narrację o ociepleniu klimatu, która wynika z relacji biznesowych. Na globalnym ociepleniu klimatu świetnie się zarabia. W tym momencie ta narracja wszystko zdominowała. Jest to wielki biznes, z którym mamy do czynienia także w Polsce – wskazał naukowiec z Politechniki Łódzkiej.

https://twitter.com/PremierRP/status/1455228180818706433

Prof. Władysław Mielczarski wskazał, że koncerny technologiczne inwestują kapitał w sprzęt, który będzie wytwarzał energię zieloną, ale niewiele na tym zarobią.

– Koncerny komputerowe niewiele na tym zarabiają. One uprawiają „green washing”. Kiedyś było powiedzenie „robienie wody z mózgu”. Teraz robi się to samo, ale ta woda jest zielona. Na ociepleniu klimatu zarabiają firmy z Europy Zachodniej – dodał.

Gość TV Trwam zauważył, że współcześnie ludzie są uzależnieni od energii elektrycznej.

– Jako społeczeństwo i gospodarka uzależniliśmy się od energii elektrycznej. Aby społeczeństwo mogło funkcjonować, to energia elektryczna musi być dostarczana 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Bez przerwy. Teraz możemy zastanowić się, które elektrownie są w stanie zapewnić nam ciągłość dostaw energii elektrycznej. Są tylko 3 takie elektrownie: węglowa, gazowa i atomowa. Żadne inne elektrownie nie są w stanie pracować w sposób ciągły – akcentował profesor.

Unia Europejska forsuje projekt neutralności klimatycznej w całej Europie, ale emisja dwutlenku węgla na Starym Kontynencie to zaledwie 8 procent.

– Wszystkie gospodarki europejskie produkują tylko 8 procent dwutlenku węgla. Gdybyśmy zredukowali emisję do 4 procent, to wciąż pozostają wysokoemisyjne Chiny, Indie, Brazylia i Rosja. Dlaczego podczas szczytu klimatycznego COP26 nie ma przedstawicieli Chin, Indii i Rosji? To spotkanie jest bezskuteczne. (…) Proszę zwrócić uwagę, jakie emisje powoduje COP26. Przyleciały setki samolotów, prezydent Joe Biden przyjechał w kolumnie 85 samochodów. Ile dwutlenku węgla jest emitowane w związku ze szczytem klimatycznym w Glasgow? – zwrócił uwagę prof. Władysław Mielczarski.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl