[TYLKO U NAS] Prof. Szyszko: Wkrótce kolejna konferencja nt. zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki Laudato si

W najbliższym czasie planowana jest kolejna naukowa konferencja poświęcona zrównoważonemu rozwojowi w świetle encykliki Laudato si – Ojca św. Franciszka. Rozmowy w tej sprawie już trwają. We wtorek po raz kolejny spotkali się w Starej Miłosnej b. prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary ks. kard. Gerhard Müller oraz b. minister środowiska prof. Jan Szyszko.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR oraz o. Jan Król CSsR, członek zarządu Fundacji Lux Veritatis.

Chcemy kontynuować naukową refleksję i poszukiwać rozwiązań dla Polski i świata – mówił, relacjonując dla Radia Maryja rozmowy, prof. Jan Szyszko.

– Z ks. kard. Gerhardem Müllerem spotykamy się m.in. z tego powodu, że dwa lata temu zorganizowaliśmy wspólnie konferencję w Sejmie na temat: „Zrównoważony rozwój w świetle encykliki Laudato si”. Nadal kontynuujemy dyskusje na temat możliwości działań naukowo-gospodarczych na terenie naszego kraju, jak również na świecie, w tym kierunku, aby ta koncepcja załagodzenia wielkich problemów świata została rzeczywiście zrealizowana. Jest szansa ku temu, aby to zrealizować przez politykę klimatyczną, a w tym roku będzie organizowana przecież 24. Konferencja Stron Konwencji Klimatycznej w Katowicach – i taka szansa rzeczywiście jest. O tych sprawach dzisiaj również rozmawialiśmy – powiedział prof. Jan Szyszko.

Międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną „Zrównoważony rozwój w świetle encykliki Laudato si” współorganizował resort środowiska, którym wówczas kierował minister prof. Jan Szyszko.  W spotkaniu w Sejmie uczestniczyli naukowcy z całego świata.

RIRM

drukuj