fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] prof. P. Skrzydlewski: Nie ma reakcji państwa polskiego, działań, które napiętnowałyby barbarzyńskie akty profanacji

Patrzę na te skandaliczne wydarzenia, w których właśnie profanowana jest Msza św., profanowany jest Najświętszy Sakrament, najświętsze dobra ludzkie, narodowe i nie ma adekwatnej reakcji ze strony państwa polskiego, prawa, prokuratury, działań, które by tego typu akty barbarzyńskie napiętnowały, osądzały, skazywały osoby, które profanują największe dobra, na więzienie, na kary – mówił w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Paweł Skrzydlewski, etyk, filozof z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Ks. abp. Marek Jędraszewski stał się obiektem ataków środowisk lewicowo-liberalnych po mocnych słowach na temat ideologii LGBT, którzy wypowiedział w homilii z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wiele osób stanęło w obronie metropolity krakowskiego. Jednym z nich jest ks. kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012-2017, który poparł ks. abp. Jędraszewskiego w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” [więcej].

– Mamy w tym wywiadzie ze strony prefekta Kongregacji Nauki Wiary, ks. kard. Müllera, doskonałe dopełnienie tego wszystkiego, co ksiądz arcybiskup Jędraszewski nazwał i nazywa cały czas – mianowicie wskazanie tego, że ten cały ruch ma swój jeden korzeń. Tym korzeniem jest próba wyrugowania człowieka z jego naturalnego związku z Panem Bogiem i pozbawienia człowieka tego, co stanowi jego siłę. LGBT, rewolucja, która właśnie stara się być realizowana w duchu tejże ideologii, to jest rewolucja głęboko bezbożna. Niezwykle cennym jest zwrócenie uwagi przez ks. kard. Müllera na to, że do obowiązku każdego biskupa, każdego kapłana należy obrona wiary, obrona zdecydowana i silna – wskazał etyk.

Środowiska lewicowo-liberalne domagają się ukarania ks. abp. Marka Jędraszewskiego, a nawet jego dymisji z pełnionego stanowiska. W ocenie gościa Radia Maryja to działanie skandaliczne, ale niejedyne, jakie obserwujemy w ostatnim czasie ze strony zwolenników ideologii LGBT.

– Do tych rzeczy skandalicznych dochodzą również w naszej ojczyźnie inne działania: profanacja Eucharystii, profanacja Mszy św., szydzenie z najświętszych symboli religijnych. To tylko część tych wszystkich działań, które mają doprowadzić do zamieszania duchowego w sercu człowieka i do porzucenia przez człowieka wiary, a przez to doprowadzenie do największego nieszczęścia, jakim jest nieosiągnięcie celu swojego życia, czyli Pana Boga.  Świetle tego musimy być zdecydowani, musimy jasno opowiadać się za tym, co dobre i prawdziwe. Trzeba Bogu dziękować, że ks. kard. właśnie tutaj przypomina nam o tej potrzebie odwagi. Szczególnie przypomina o tej potrzebie odwagi u biskupów, u kapłanów, którzy są powołani do tego, aby prowadzić człowieka do Pana Boga – wskazał filozof z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Nie ma reakcji państwa polskiego na dokonywane akty profanacji – zwrócił uwagę prof. Paweł Skrzydlewski.

– Patrzę na te skandaliczne wydarzenia, w których właśnie profanowana jest Msza św., profanowany jest Najświętszy Sakrament, najświętsze dobra ludzkie, narodowe i nie ma adekwatnej reakcji ze strony państwa polskiego, prawa, prokuratury, działań, które by tego typu akty barbarzyńskie napiętnowały, osądzały, skazywały osoby, które profanują największe dobra, na więzienie, na kary. Kiedy na to wszystko patrzę, zastanawiam się, jak to wszystko jest możliwe. To jest niestety możliwe dlatego, że od wielu już wieków ta ateistyczna, bezbożna kultura sączona jest do ludzkich serc za pomocą sztuki, za pomocą różnego rodzaju wydarzeń, massmediów i ona głęboko człowieka osłabia – tłumaczył.

Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że współcześnie istnieje ogromna potrzeba powracania do zdrowej nauki, ale jednocześnie potrzeba katechezy dla dorosłych.

– Dzisiaj istnieje ogromna potrzeba powracania do zdrowej nauki, ale jednocześnie istnieje ogromna potrzeba katechezy dla dorosłych. Widzimy przecież w całej Europie zjawisko sekularyzacji, osłabienia wiary, które przede wszystkim płynie właśnie z braku katechezy dla dorosłych. Dzisiaj jest ona ogromnie potrzebna dla rodziców, którzy stoją przed wyzwaniami właściwego wychowania dziecka, organizacji normalnego życia ludzkiego w rodzinie. To jest rzecz najważniejsza – zaznaczył etyk.

W internecie napotkać wiele wpisów oraz komentarzy atakujących ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

– Ludzie, którzy niestety atakują ks. abp. Marka Jędraszewskiego i z drugiej strony godzą się na te działania, oni generalnie muszą mieć jakieś racje, które ich do tego skłaniają. To są racje przeważnie osobiste, związane z jakimś grzechem życia ludzkiego. Trzeba te rzeczy nazywać po imieniu. Niestety, w kulturze polskiej nie dokonała się lustracja. Ludzie, którzy mieli coś tam na sumieniu, niestety też wpierają ten cały bałagan – mówił filozof z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Cała rozmowa z prof. Pawłem Skrzydlewskim w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj