[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: S. Broniarz realizuje scenariusz polityczny

Każdy wie, że Pan Broniarz uczestniczy w różnych marszach KOD, był kiedyś w tej wielkiej kolacji SLD. Realizuje też pewnie pewien scenariusz, który krótko można nazwać scenariuszem politycznym – tak działania szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego ocenia politolog, wykładowca akademicki prof. Mieczysław Ryba.

Od rana w wielu placówkach oświatowych trwa bezterminowy strajk zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

Wieczorem obie centrale związkowe odrzuciły propozycje rządu. Porozumienie w sprawie podwyżek podpisała jedynie oświatowa „Solidarność”. Szef ZNP Sławomir Broniarz ocenił po spotkaniu, że propozycje rządu są nie do przyjęcia.

Prof. Mieczysław Ryba w rozmowie z Radiem Maryja ocenił, że dla liderów ZNP kwestia finansowa nie jest pierwszorzędna.

Tutaj nie było chyba przestrzeni do kompromisu, tylko jest pewien projekt polityczny, który się dzieje, czyli Koalicja Europejska. Każdy wie, że Pan Broniarz uczestniczy w różnych marszach KOD, był kiedyś w tej wielkiej kolacji SLD. Realizuje też pewnie, pewien scenariusz, który krótko można nazwać scenariuszem politycznym. W tym względzie do porozumienia nie mogło dojść, bo tutaj trzeba by było szukać jakiegoś porozumienia, czyli racjonalności w tym wszystkim. Racjonalność mówi tak, że robimy tyle na ile budżet stać. Czy byłoby stać na tak daleko posunięte żądania – wątpię – mówił prof. Mieczysław Ryba.

Termin protestu zbiega się z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi. W środę, czwartek i piątek  ma odbyć się egzamin gimnazjalny a w przyszłym tygodniu egzamin ósmoklasisty. Z kolei 6 maja mają rozpocząć się matury.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl