fot. youtube.com

[TYLKO U NAS] prof. M. Piotrowski: Chadecja zatraciła swoją tożsamość chrześcijańską

Chadecja zatraciła dziś swoją tożsamość chrześcijańską – powiedział europoseł prof. Mirosław Piotrowski. Wykładowca akademicki wyraził nadzieję, że w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego wejdą nowe formacje, które będą propagować wartości chrześcijańskie.

Mirosław Piotrowski zwrócił uwagę na antenie TV Trwam, że dziś największą formacją w PE jest chadecja.

Eurodeputowany podkreślił, że jest to chadecja tylko z nazwy. Jako przykład podał działania polityków należących do tej grupy politycznej.

Za ich rządów z dokumentów wykreślane są wzmianki o chrześcijańskich korzeniach Europy, a próbuje się wprowadzać nowe ideologie np. gender.

– Ta chadecja zatraciła już swoją tożsamość chrześcijańską. Uważam, że zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, powinni organizować się chrześcijanie, katolicy i przedstawiać prawdziwą ofertę, czyli rozwój prawdziwej Europy i do tego dążymy. Jaki będzie układ? Zobaczymy. Nie znam polityka w Unii Europejskiej – od szefa KE Junckera, Timmermansa i innych – który by nie twierdził, że te wybory będą kluczowe. Tylko czy wystarczy tych głosów, czy ludzie w Europie się obudzą i doprowadzą do zdmuchnięcia tego establishmentu w tych wyborach – jeszcze nie wiem, ale warto spróbować – zaznaczył prof. Mirosław Piotrowski.    

Prof. Mirosław Piotrowski złożył do sadu okręgowego w Warszawie wniosek o rejestrację nowego ugrupowania pod nazwą „Ruch Prawdziwa Europa”. Podstawą programową formacji mają być założenia „Ruchu Europa Christi”.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja przyszłego roku.

RIRM

drukuj