fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Prof. K. Pawłowicz: Jeżeli marszałkiem Senatu zostanie senator z PO, to z pewnością będzie maksymalnie opóźniał i sabotował procedury uchwalania ustaw

Jeżeli marszałkiem Senatu zostanie senator z Platformy Obywatelskiej, to z pewnością wraz z opozycyjną większością będzie maksymalnie opóźniał i sabotował procedury uchwalania ustaw mówiła prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz w swoim cotygodniowym felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

Prof. Krystyna Pawłowicz odniosła się do ostatnich wyborów parlamentarnych i wyzwań, przed jakimi stoi w związku z tym Prawo i Sprawiedliwość.

Sytuacja, co do możliwości sprawnego realizowania reform zapowiadanych w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości, nie jest do końca jasna. Wprawdzie w Sejmie PiS ma bezwzględną większość, to sytuacja w Senacie jeszcze się nie wyjaśniła do końca. Prawu i Sprawiedliwości brakuje trzech głosów, by uzyskać tam większość potrzebną do zgodnej współpracy z Izbą Poselską i aby w miarę sprawnie przyjmować ustawy reformujące Polskę – zwróciła uwagę prof. Krystyna Pawłowicz.

Jak dodała felietonistka, rozmowy w sprawie uzyskania przez Prawo i Sprawiedliwość większości w Senacie trwają, chociaż przedstawiciele Platformy Obywatelskiej głośno zastraszają innych senatorów, którzy chcieliby ewentualnie zgodnie współpracować z PiS przy uchwalaniu prawa.

Pierwsze posiedzenie nowo wybranego Sejmu prezydent Andrzej Duda wyznaczył na 12 listopada. Do tego czasu sytuacja w Senacie to jest, czy PiS może czy nie może liczyć tam na potrzebną większość musi się wyjaśnić. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość zdoła uzyskać większość, to marszałkiem Senatu będzie senator z PiS. Jeśli nie, to marszałkiem będzie z pewnością senator z PO, który wraz z opozycyjną większością będzie maksymalnie opóźniał i sabotował procedury uchwalania ustaw – zaznaczyła profesor.

Cały felieton prof. Krystyny Pawłowicz dostępny jest [tutaj].

 

RIRM

drukuj