[TYLKO U NAS] Prof. J. Kawecki: WSKSiM rzetelnie i całościowo kształci studentów dając Polsce, naszej Ojczyźnie, bardzo dobrych absolwentów

Byłem już na wielu inauguracjach różnych innych uczelni, ale takiego sprawozdania jakie tu usłyszeliśmy: treściwego, podanego w formie multimedialnej […] to pogratulować, bo tylko w tej uczelnie takie sprawozdanie można usłyszeć – powiedział w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Prof. Janusz Kawecki zauważył, że w sprawozdaniu za działalność w roku akademickim 2017/18 WSKSiM pojawiały się informację o różnych inicjatywach uczelni, także o projektach, które uczelnia realizuje.

To dopiero od niedawna, jako niewykluczona, a uczestnicząca na równych prawach z innymi wnioskodawcami uczelnia ta może uczestniczyć w konkursach na różne projekty. Te zyskują akceptację władz i dzięki temu możemy usłyszeć o ich realizacji. Gratuluję – podkreślał członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Profesor wskazywał, że mogło do tego dojść dopiero teraz, kiedy toruńska uczelnia nie została wykluczona z możliwości korzystania o wystąpienia ws. grantów.

Te granty, to nie są pieniądze, które przekazuje się Ojcu Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi. To są uczelniane środki realizowane na granty, tak jak na innych uczelniach. Ostatnio występują w różnych miejscach fake newsy. KRRiT stara się walczyć z fałszywymi informacjami. Może to robić jeżeli o nich wie, a wie dzięki temu, że występują skargi. Niedawno mieliśmy również taką inicjatywę, która zakończyła się wezwaniem nadawcy do zaniechania tego typu działań. Informuję o tym tutaj, ponieważ o innych inicjatywach KRRiT w mediach piszą, ale o takich starają się nie wspominać – mówił prof. Janusz Kawecki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl