fot. cm.kul.pl

[TYLKO U NAS] Prof. A. Jabłoński: Decyzja o dymisji wiceminister A. Korneckiej była konieczna. Nie może być tak, że wiceminister rządu publicznie podważała pryncypia Nowego Ładu

Decyzja o dymisji wiceminister Anny Korneckiej była konieczna. Nie może być tak, że wiceminister rządu publicznie podważała pryncypia Nowego Ładu. Anna Kornecka zasygnalizowała, że nie będzie zmniejszenia podatków, zaczęła wykraczać poza treści merytoryczne, mówiła o podwyżkach i inflacji – powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog KUL, w programie „Polski Punkt widzenia” w Telewizji Trwam.

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

– Trzeba dodać, że wiceminister Anna Kornecka wskazała w jednej z telewizji, że to nie powinno spowodować odejścia Jarosława Gowina z rządu. To jest gra, którą Jarosław Gowin z Porozumieniem od dłuższego czasu prowadzi na prawicy. Do czego to doprowadzi? Bardzo trudno powiedzieć. Pretekstem dymisji był spór między Anną Kornecką (ogłosiła ona, że Polski Ład będzie niekorzystny dla większości obywateli) a Olgą Semeniuk, która oceniła, że Porozumienie nie rozumie istoty przemian Polskiego Ładu – wskazał socjolog z KUL.

Anna Kornecka  skrytykowała we wtorek propozycje Polskiego Ładu, ponieważ, jak mówiła, zaszkodzą wielu obywatelom. Według niej teza, że 90 proc. Polaków zyska na podniesieniu podatków dla przedsiębiorców jest nieprawdziwa.

– Pretekstem może być kontekst merytoryczny. Miałem okazję wysłuchać wypowiedzi prof. Witolda Modzelewskiego, który jest dla mnie wiarygodnym człowiekiem, a także prof. Andrzeja Sadowskiego z Centrum im. Adama Smitha – oni zwracali uwagę, że są pewne wątpliwości do niektórych wyliczeń, które przedstawia rząd. (…) Jednak będę upierał się, że to pretekst, bo kwestie techniczne łatwo jest wyjaśnić. Zdaje się, że Jarosław Gowin próbuje grać na elektorat mniejszych przedsiębiorców, co wydaje mi się bardzo chybionym działaniem politycznym, bo nie przyniesie mu dużego sukcesu – zaznaczył prof. Arkadiusz Jabłoński. [Czytaj więcej]

Anna Kornecka zapowiedziała, że Porozumienie nie poprze przepisów w proponowanym brzmieniu.

–  Przedsiębiorcy to ludzie inteligentni i widzą jaką grę prowadzi Jarosław Gowin. Gdyby nie zgadzał się z polityką rządu, to powinien honorowo wyjść z rządu i prowadzić niezależną formułę funkcjonowania. W tej chwili jest to gra. Wydaje mi się, że wśród wielu polityków, obywateli i przedsiębiorców Jarosław Gowin zyskuje miano człowieka, który sam nie wie, co robi – podkreślił gość programu.

Prof. Arkadiusz Jabłoński ocenił, że działania Jarosława Gowina nie powinny być bezpośrednio łączone z powrotem Donalda Tuska do Polski.

–  Grę ze strony Jarosława Gowina nie wiązałbym bezpośrednio z powrotem Donalda Tuska, ale Jarosław Gowin dał wiele razy do zrozumienia, że on zawsze chce być ze zwycięzcami i do tej pory mu się to udawało – zwrócił uwagę socjolog z KUL.

Gość „Polskiego Punktu Widzenia” zaznaczył, że dymisja Anny Korneckiej była konieczna.

– Decyzja o dymisji wiceminister Anny Korneckiej była konieczna. Nie może być tak, że wiceminister rządu publicznie podważała pryncypia Nowego Ładu. Anna Kornecka zasygnalizowała, że nie będzie zmniejszenia podatków, zaczęła wykraczać poza treści merytoryczne, mówiła o podwyżkach i inflacji – podkreślił profesor.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl