fot. wikipedia

[TYLKO U NAS] Prezydent: Nie pozwolimy, by jakaś jedna grupa ze względu na swoją przynależność etniczną była wśród polskich obywateli traktowana inaczej niż inne

Nie pozwolimy na to, żeby jakaś jedna grupa ze względu na swoją przynależność etniczną, była wśród polskich obywateli traktowana inaczej niż inne. Wszyscy obywatele polscy mają być równi wobec prawa – mówił w wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja prezydent Andrzej Duda.

W przypadku ustawy 447 należy pamiętać, że chodzi o mienie, które było własnością polskich obywateli – zwrócił uwagę Andrzej Duda.

– Pamiętajmy, że my mówimy o mieniu, które było własnością polskich obywateli, bo czy oni byli pochodzenia polskiego czy byli obywatelami pochodzenia żydowskiego, wszyscy byli polskimi obywatelami. Jeżeli mówimy o polskich obywatelach, to wszyscy polscy obywatele byli i są traktowani równo przez polskie prawo – akcentował prezydent RP.

Andrzej Duda wyraził sprzeciw wobec specjalnego traktowania określonej grupy ludzi ze względu na przynależność etniczną, ponieważ wszyscy polscy obywatele mają być wobec prawa równi.

– Nie pozwolimy na to, żeby jakaś jedna grupa ze względu na swoją przynależność etniczną, była wśród polskich obywateli traktowana inaczej niż inne. Wszyscy obywatele polscy mają być równi wobec prawa i jestem przekonany, że przy tym pozostaniemy – co do tego nie mam żadnych wątpliwości – zaznaczył rozmówca TV Trwam i Radia Maryja.

Istnieją już określone sposoby odzyskiwania mienia utraconego podczas II wojny światowej – zauważył Andrzej Duda.

– Jeżeli chodzi o odzyskiwanie mienia – drogi ku temu są. Jest droga sądowa. Przecież ile osób doszło swojej własności od początku lat 90-tych na drodze sądowej? To są tysiące, dziesiątki tysięcy czy setki tysięcy ludzi. Tutaj problemu nie ma – powiedział polityk.

RIRM

drukuj