fot. youtube.com

Prezydent A. Duda w orędziu noworocznym: Niech wzajemna życzliwość i uprzejmość pomagają nam iść przez życie ze spokojem i pogodą ducha

Drodzy Rodacy w kraju i za granicą życzę, aby Nowy Rok przyniósł Państwu wiele osobistych zwycięstw i sukcesów, aby spełniły się Państwa pragnienia i oczekiwania, by powiodły się wszelkie plany. Przyjmijcie Państwo życzenia zdrowia, rodzinnego szczęścia i dostatku. Niech wzajemna życzliwość i uprzejmość pomagają nam iść przez życie ze spokojem i pogodą ducha – podkreślił prezydent Andrzej Duda w orędziu noworocznym składając życzenia wszystkim Polakom.

Prezydent Andrzej Duda wskazał jakimi słowami możemy podsumować rok 2019.

To słowo to: „Energia”. Ambicja i zapał Polaków wciąż budzą podziw. Tempo wzrostu gospodarczego stawia nas w czołówce państw europejskich. Kiedy rozmawiamy często słyszę o wyższym poziomie życia polskich rodzin, o przełamaniu kolejnych barier niemożności, o nowoczesnych rozwiązaniach i inwestycjach, także w zielona energię, czystą wodę i czyste powietrze – akcentował prezydent RP.

Innym słowem roku według prezydenta jest: „Frekwencja”. Wiąże się to z rekordową liczną głosów oddanych w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu

To prawdziwy sukces polskiej demokracji. Wszyscy możemy go sobie pogratulować. Nasza obywatelska wspólnota rośnie w siłę, a wraz z nią Rzeczypospolita – wskazał Andrzej Duda.

Trzecim słowem ściśle związanym z 2019 rokiem w Polsce jest według głowy państwa: „Bezpieczeństwo”.

Mam wielką satysfakcję, że uczestniczyłem w negocjacjach, których efektem jest pogłębiona współpraca między członkami NATO oraz zwiększona obecność sił amerykańskich w Polsce. Trwają zakupy najnowocześniejszego uzbrojenia dla Wojska Polskiego i wspólne ćwiczenia z naszymi sojusznikami. Grancie naszego kraju są dobrze strzeżone. Bezpieczeństwo energetyczne wzmocniły tegoroczne decyzje zapewniające nam stabilne dostawy gazu ziemnego i ropy naftowej. Bezpieczeństwo socjalne zwiększyło się dzięki wprowadzeniu takich świadczeń, jak trzynasta emerytura czy „500 plus”, już na pierwsze dziecko – podkreślał Andrzej Duda.

Co nas czeka od 1 stycznia?

Ufam, że będzie to rok polskich zwycięstw, że tym słowem, które będziemy odmieniać najczęściej w roku 2020 będzie słowo – sukces. W stulecie wygranej Bitwy Warszawskiej 1920 roku przypomnimy zmagania, które przesądziły o wyniku wojny polsko – bolszewickiej, a także o losach świata 100 lat temu – mówił prezydent RP.

W roku 2020, jak przypomniał Andrzej Duda, czekają nas wielkie sportowe emocje. Liczymy szczególnie na zwycięstwa naszej reprezentacji podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz na medale polskich sportowców w czasie letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

 – Będziemy kibicować biało – czerwonym – podkreślił prezydent RP.

Andrzej Duda zaznaczył, że oczywiście relacje międzynarodowe to współpraca, ale też i rywalizacja.

Jestem pewien, że niepodległa Polska w zjednoczonej Europie, Polska sprawnie rządzona, także w roku 2020, będzie umacniała swoja silna pozycję – wskazał.

Drodzy Rodacy w kraju i za granicą życzę, aby nowy rok przyniósł Państwu wiele osobistych zwycięstw i sukcesów, aby spełniły się Państwa pragnienia i oczekiwania, by powiodły się wszelkie plany. Przyjmijcie Państwo życzenia zdrowia, rodzinnego szczęścia i dostatku. Niech wzajemna życzliwość i uprzejmość pomagają nam iść przez życie ze spokojem i pogodą ducha. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego! Do siego roku! – życzył Polakom w noworocznym orędziu prezydent RP Andrzej Duda.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl