fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Rodzina stanowi absolutny fundament społeczeństwa. Jeśli nie będzie rodziny – nie będzie narodu, nie będzie Polski

Rodzina stanowi absolutny fundament społeczeństwa. Nie będzie rodziny, zostanie zniszczona rodzina – nie będzie narodu, nie będzie Polski. Dla mnie jasną sprawą jest, że rodzina ma znaczenie fundamentalne i musi być wspierana przez państwo, zasługuje na wszechstronną opiekę ze strony państwa – mówił w czwartkowych „rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radia Maryja prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że rodzina jest dla niego ogromnie ważna.

– Mam pełną świadomość tego, że rodzina stanowi – jak to się mówi fachowo – podstawową komórkę społeczną. Ona stanowi absolutny fundament społeczeństwa. Nie będzie rodziny, zostanie zniszczona rodzina – nie będzie narodu, nie będzie Polski. Dla mnie jasną sprawą jest, że rodzina ma znaczenie fundamentalne i musi być wspierana przez państwo, zasługuje na wszechstronną opiekę ze strony państwa – zaznaczył gość „Rozmów niedokończonych”.

Cieszę się, że w tej chwili realizowana jest taka polityka, która właśnie to wspiera – broni rodziny, chroni ją, wspiera ją. To jest dla mnie bardzo istotne. Ja w takiej polityce chcę uczestniczyć. Nic, co może stanowić zagrożenie dla rodziny, nie jest tym, z czym ja się zgodzę – dodał.

Rodzina z punktu widzenia państwa jest najważniejszą komórką, ponieważ przynosi ona dzieci, a więc przynosi państwu kolejne pokolenia – zwrócił uwagę prezydent RP.

– To jest ta podstawowa rola rodziny, na jaką patrzy państwo i w tym zakresie tę rodzinę wspiera. Zgodnie z polską konstytucją małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Przede wszystkim u nas małżeństwa stanowią rodziny, ale nie tylko, oczywiście wiemy o tym. Natomiast z punktu widzenia państwa najważniejszym, co zyskuje państwo dzięki rodzinie, są właśnie dzieci. Taką politykę chcę wspierać i realizować – wskazał Andrzej Duda.

radiomaryja.pl

 

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl