[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Najważniejsze jest dla mnie dobro obywateli, dobro Rzeczpospolitej i temu służę

Dla mnie polskie sprawy są ważne. Ważne jest dla mnie to, kto rządzi. Ważne jest dla mnie to, jaka polityka jest prowadzona i chciałbym uczestniczyć w takiej polityce, która przynosi dobro obywatelom. To jest dla mnie najważniejsze – dobro obywateli, dobro Rzeczypospolitej – i temu służę – podkreślał Andrzej Duda w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja.

– Dla mnie polskie sprawy są ważne. Ważne jest dla mnie to, kto rządzi. Ważne jest dla mnie to, jaka polityka jest prowadzona i chciałbym uczestniczyć w takiej polityce, która przynosi dobro obywatelom. To jest dla mnie najważniejsze – dobro obywateli, dobro Rzeczpospolitej – i temu służę – podkreślił prezydent RP.

Andrzej Duda przez całą dotychczasową kadencję spotyka się z Polakami, by usłyszeć od nich, jakie mają oczekiwania, problemy i czy jego działania oraz działania rządu odpowiadają społeczeństwu.

– Wydaje mi się, że ten kierunek, który przyjąłem, był dobrym kierunkiem. Słucham głosów moich rodaków. Te bezpośrednie spotkania, które odbywam i kontynuuję przez cztery lata prezydentury, są dla mnie niezmiernie ważnym elementem. Po to właśnie, żeby był ten bezpośredni kontakt z ludźmi, bezpośredni kontakt z przyszłymi wyborcami i tymi, którzy mnie wybrali. Ja chcę słyszeć, jakie są oczekiwania, jakie są problemy, gdzie dostrzegane są mankamenty, czy to, co do tej pory zrobiłem i co zostało zrobione przez rządzących, działa, odpowiada ludziom czy chcieliby jakichś zmian – mówił prezydent.

– Dużo jest rzeczy, których do tej pory nie udało się zrobić z tego względu, że nie wszystko da się zrobić przez cztery lata, a potrzeby były ogromne. Postawiliśmy przede wszystkim na politykę prorodzinną – z takim programem szedłem do wyborów, potem moi koledzy i koleżanki ze Zjednoczonej Prawicy. Ja mam inną rolę jako prezydent, bo muszę pilnować tego ostatniego etapu procesu legislacyjnego i podjąć decyzję co do podpisania lub nie podpisania ustawy – dodał.

Prezydent wskazał na główne obietnice z poprzedniej kampanii wyborczej, które udało się spełnić i wprowadzić w życie.

– Ogromnie cieszę się, że udało się zrealizować ten niezwykle ważny w czasie poprzedniej kampanii prezydenckiej postulat obniżenia wieku emerytalnego, który został wbrew ludziom, wbrew woli społeczeństwa podniesiony do 67. roku życia. To było najmocniejsze z żądań, jakie padały w trakcie tamtej kampanii wyborczej – wspominał Andrzej Duda.

– Ogromne znaczenie prorozwojowe programu „500 plus” – z tego też jestem bardzo dumny. (…) We wszystkim państwach prawdziwie nowoczesnych, głównie na zachodzie Europy, takie programy są realizowane. Program wsparcia dla rodziny posiadającej dzieci to jest inwestowanie w polskie państwo. To jest podziękowanie także rodzinie i wsparcie jej starań w wychowaniu dzieci – zaznaczył.

Prezydent zapytany o kolejną kadencję nie odpowiedział jednoznacznie, natomiast oświadczył, że nie wyobraża sobie siebie na emeryturze.

– Jeszcze dużo wydarzeń przed nami zanim zacznie się kampania, a zwłaszcza zanim się zacznie oficjalnie. Ale ja czuję się cały czas młodym człowiekiem i nie wyobrażam sobie siebie na emeryturze – oznajmił Andrzej Duda.

radiomaryja.pl

drukuj