fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] Premier M. Morawiecki w liście do uczestników sympozjum w WSKSiM: Polskie przedsiębiorstwa to wielka troska mojego rządu

Temat dzisiejszego sympozjum „Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość” to wielka troska mojego rządu. Od ponad trzech lat konsekwentnie i odpowiedzialnie wprowadzamy w życie nasze propozycje i już teraz bardzo zyskują na nich nasi przedsiębiorcy i nasze społeczeństwo – napisał w liście do uczestników sympozjum „Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość” w WSKSiM w Toruniu premier Mateusz Morawiecki.

List od premiera odczytał minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Szef rządu napisał w nim, że tworzenie nowej rzeczywistości, opartej na zrównoważonym rozwoju, nie jest dla rządu „pustymi słowami”.

– Wprowadzamy setki zmian korzystnych dla biznesu, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw. Jako pierwsi wsłuchaliśmy się w głos tego środowiska, powołując Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jest to dla nas ogromnie ważne, że nad nowymi propozycjami pracujemy ramię w ramię z właścicielami firm. Prowadzimy konsekwentny dialog ze sferą budżetową, czego efektem jest m.in. 100 zmian dla firm, Konstytucja Biznesu, pakiet małych i średnich przedsiębiorstw czy mały ZUS – napisał prezes Rady Ministrów.

Rozwój gospodarczy to nie tylko liczby i wykresy, ale również sprawiedliwość – podkreślił w swoim liście Mateusz Morawiecki.

– Na ostatniej prostej są prace nad projektem ustawy przeciwdziałającej zatorom płatniczym. Regulacje te zrównają pozycję mniejszych podmiotów i relacji z większymi. Z kolei do Sejmu trafiła już oczekiwana przez wielu młodych innowatorów prosta spółka akcyjna. Chcemy, by m.in. rejestracja elektroniczna, symboliczna złotówka kapitału na start oraz elektronizacja procedur pozwoliła nam rozwijać start-upy i stać się „Doliną Krzemową Europy” – zaznaczył premier.

Szef rządu zapewnił, że polskie przedsiębiorstwa są wielką troską rządu.

– Temat dzisiejszego sympozjum „Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość” to wielka troska mojego rządu. Od ponad trzech lat konsekwentnie i odpowiedzialnie wprowadzamy w życie nasze propozycje i już teraz bardzo zyskują na nich nasi przedsiębiorcy i nasze społeczeństwo. Jestem zatem przekonany, że przyszłość będzie czasem jeszcze lepszym: dla biznesu, dla gospodarki, dla Polski – napisał w liście prezes Rady Ministrów.

RIRM  

drukuj