fot. twitter.com/TRzymkowski

[TYLKO U NAS] Poseł T. Rzymkowski o potwierdzeniu ważności wyborów przez Sąd Najwyższy: Dzisiaj mamy uchwałę, która de facto kończy kwestię związaną z procesem wyborczym

Dzisiaj mamy uchwałę, która de facto kończy kwestię związaną z procesem wyborczym. W najbliższy czwartek 6 sierpnia odbędzie się Zgromadzenie Narodowe, na którym prezydent Andrzej Duda złoży przysięgę na swoją drugą i tym samym ostatnią kadencję w fotelu Prezydenta Rzeczypospolitej – powiedział poseł Tomasz Rzymkowski w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Tomasz Rzymkowski podkreślił, że jednym z zadań Sądu Najwyższego jest kontrolowanie wszystkich wyborów, które mają miejsce w Polsce.

– Każde wybory w Polsce spotykają się z kontrolą ze strony Sądu Najwyższego, było też tak w przypadku wyborów prezydenckich. Każdy obywatel czy też organizacje społeczne miały prawo złożyć protesty, w których zawierały konkretne zarzuty co do przebiegu aktu wyborczego, czyli dnia głosowania. W tym roku miało to miejsce 28 czerwca i 12 lipca. Tych protestów było zgłoszonych ponad 5 tysięcy, z czego mogliśmy się dzisiaj dowiedzieć ze strony pana sędziego Aleksandra Stępkowskiego, rzecznika Sądu Najwyższego, sędziego SN, iż większość z tych 5 tysięcy skarg była dublowana, to znaczy, że dotyczyła tych samych przesłanek – powiedział gość Radia Maryja.

Za zasadne, czyli takie, które miały swoje podstawy prawne i faktyczne, uznano 92 skargi – zaznaczył poseł PiS.

– Głównie dotyczyły one kwestii związanych z głosowaniem korespondencyjnym zagranicą czy też brakiem takich technicznych kwestii jak nieostemplowana karta do głosowania, która została wydana przez Obwodową Komisję Wyborczą. Trzeba jasno podkreślić, że tego typu niewielkie incydenty, które w skali procesu wyborczego, w którym wzięło udział ponad 20 milionów Polaków, a tylko 92 przypadki zostały zanotowane, które były naruszeniem prawa, ale one w żaden sposób nie rzutują na wynik wyborczy – akcentował polityk.

Ważność wyborów została dzisiaj oficjalnie potwierdzona przez Sąd Najwyższy.

– Dzisiaj mamy uchwałę, która de facto kończy kwestię związaną z procesem wyborczym. W najbliższy czwartek 6 sierpnia odbędzie się Zgromadzenie Narodowe, na którym prezydent Andrzej Duda złoży przysięgę na swoją drugą i tym samym ostatnią kadencję w fotelu Prezydenta Rzeczypospolitej – podsumował gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem posła Tomasza Rzymkowskiego można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl