fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Poseł I. Kloc o Światowym Forum Miejskim w Katowicach: Jedna z najważniejszych imprez wszystkich ludzi zajmujących się polityką miejską

Światowe Forum Miejskie, które odbędzie się w 2022 roku w Katowicach, to będzie jedna z najważniejszych imprez wszystkich ludzi na całym świecie, którzy zajmują się polityką miejską, sprawami transformacji i rozwojem. Myślę, że to będzie też czas, aby pokazać Polskę i Śląsk – podkreśliła poseł Izabela Kloc w środowych „Aktualnościach dnia” w Radio Maryja.

W 2022 roku odbędzie się w Katowicach kolejna edycja Światowego Forum Miejskiego, które jest organizowane cyklicznie przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

– Światowe Forum Miejskie, które odbędzie się w 2022 roku w Katowicach, to będzie jedna z najważniejszych imprez wszystkich ludzi na całym świecie, którzy zajmują się polityką miejską, sprawami transformacji i rozwojem. Myślę, że to będzie też czas, aby pokazać Polskę i Śląsk pod takim kątem, że my się rozwijamy i jesteśmy coraz lepiej przygotowani na różnego rodzaju światowe wyzwania, na sprawy transformacji. Ja mogę powiedzieć o tym, że Katowice to przecież region pogórniczy. My również myślimy o tej platformie wsparcia dla regionów górniczych. Będzie to generalnie niezwykła promocja i dla Katowic, i dla Śląska, i dla Polski, ale także i Europy – wskazała gość Radia Maryja.

Rzadko się zdarza, aby w jednym mieście odbywały się dwa tak ważne wydarzenia – stwierdziła polityk.

– Czegoś takiego w Europie jeszcze nie było. Szczyt klimatyczny i teraz ten szczyt miejski w 2022 roku. Ja też się cieszę z tego jako Ślązaczka, bo pokazujemy, że my tutaj na Śląsku jesteśmy bardzo dobrze przygotowani organizacyjnie oraz jesteśmy gościnni, otwarci i generalnie pracowici. To nas rzeczywiście wyróżnia. Pokazaliśmy to na szczycie klimatycznym. Ja dzisiaj spotykałam się również ze strażakami, dziękowałam im za to, jak pięknie ochraniali szczyt klimatyczny w Katowicach. Jednocześnie przygotowywałam ich już na to wielkie wyzwanie, które będzie większym wyzwaniem niż szczyt klimatyczny – mówiła poseł PiS.

Szacuje się, że do Katowic może przyjechać nawet 30 tysięcy gości – oznajmiła Izabela Kloc.

– Będzie to mnóstwo spotkań, paneli i dyskusji na temat tego, w jaki sposób w istocie zapewnić godne życie mieszkańcom dużych i średnich miast. Wydarzenie w Katowicach, oprócz kwestii promocyjnej, będzie miało również symboliczne znaczenie, bo w 2022 roku będziemy obchodzić 100. rocznicę przyłączenia Śląska do Polski i w taki sposób zakończymy całe obchody Powstań Śląskich. Jestem szczególnie szczęśliwa z tego powodu, że będziemy mogli pokazać również i Śląsk, i Polskę od strony historycznej, kulturalnej, gospodarczej oraz od strony organizacyjnej, bo to jest wielkie wyzwanie – powiedziała gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z poseł Izabelą Kloc w audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj