fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] Poseł B. Wróblewski: Polityka prezydenta Poznania jest skrajnie liberalno-lewicowa

Polityka prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka jest skrajnie liberalno-lewicowa. Jest tutaj bardzo dużo ideologii. Ideologii, której nie podziela znaczna część mieszkańców miasta – podkreślił poseł PiS Bartłomiej Wróblewski w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Poznaniacy po raz kolejny zapłacą za zajęcia „antydyskryminacyjne” w szkołach  podaje dzisiejszy „Nasz Dziennik”. Trzecia już edycja tego projektu wyniesie 70 tys. zł. [czytaj więcej]

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że takie działania prezydenta Poznania odbywają się wbrew woli rodziców.

– Polityka prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka jest skrajnie liberalno-lewicowa. Jest tutaj bardzo dużo ideologii. Ideologii, której nie podziela znaczna część mieszkańców miasta. Oczywiście bardzo źle oceniam ten sposób działania prezydenta Jaśkowiaka i lokalnej Platformy Obywatelskiej. Wywołuje to konflikty, konflikty sumienia; odbywa się to wbrew woli znacznej części rodziców (…). Każdy, kto tego rodzaju treści wprowadzałby do programu nauczania, nadużywałby swojej władzy i ograniczałby konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Tak dzieje się w Poznaniu. Niemniej trudno jest w taki sposób konstruować przepisy, by samorząd, który chce takie lewicowe treści promować, skutecznie zablokować. Jedyna skuteczna odpowiedź, to odpowiedź społeczna w postaci sprzeciwu rodziców wobec takiego sposobu działania prezydenta, a także odpowiedź polityczna. Odpowiedzią polityczną jest wygranie wyborów w Poznaniu – wskazał polityk.

RIRM

drukuj