[TYLKO U NAS] Poseł A. Macierewicz: Z wypowiedzi D. Tuska nie wynika, żeby podjął ostateczną decyzję o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich

Z wypowiedzi Donalda Tuska nie wynika, żeby rzeczywiście podjął ostateczną decyzję o niekandydowaniu. Wynika tylko – i tego się rzeczywiście spodziewałem – że złoży taką deklarację, która nie dziwi. Nie wykluczam, że jest ona częścią pewnej gry czy postępowania wewnątrzpolitycznego w ramach środowiska, w którym obraca się pan Donald Tusk – powiedział poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Zdaniem posła Antoniego Macierewicza zapowiedzi Donalda Tuska o tym, że nie będzie kandydował na stanowisko prezydenta, mogą nie mieć przełożenia na rzeczywistość.

– Z jego wypowiedzi nie wynika, żeby rzeczywiście podjął ostateczną decyzję o niekandydowaniu, tylko wynika – i tego się rzeczywiście spodziewałem – że złoży taką deklarację, która nie dziwi. Nie wykluczam, że jest ona częścią pewnej gry czy postępowania wewnątrzpolitycznego w ramach środowiska, w którym obraca się pan Donald Tusk. Krótko mówiąc, przestrzegałbym przed takim przedwczesnym przekonaniem, że ten problem jest już ostatecznie rozwiązany – wskazał były szef resortu obrony narodowej.

Polityk odniósł się do słów ministra Michała Dworczyka, który oznajmił, że ostatnie aktywności Donalda Tuska w sferze polityki polskiej przynosiły tylko straty środowiskom, które próbował wspierać. [czytaj więcej]

– To jest oczywiście prawda, tylko że te środowiska są środowiskami, które za wszelką cenę poszukują jednej osoby, która łączyłaby ich potencjał i jeżeli nie znajdą takiej osoby, to wtedy oczywiście szans żadnych nie mają, a taką osobą, o największym potencjalnie łączącym, jest rzeczywiście pan Donald Tusk. To jest zupełnie oczywiste, więc myślę, że ta kwestia jest ciągle otwarta, ale być może są jeszcze inne możliwości – stwierdził gość Radia Maryja.

Były szef MON skomentował propozycje kandydatur Prawa i Sprawiedliwości na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. [czytaj więcej] 

– Nie mi oceniać te kandydatury, chociaż są tam osoby, które miałem okazję bardzo blisko poznać i niesłychanie wysoko cenię ich wiedzę oraz kompetencje. Pani profesor Krystyna Pawłowicz pomagała mi jeszcze wtedy, gdy jako reprezentant dużej liczby posłów Prawa i Sprawiedliwości składałem wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie Traktatu Lizbońskiego – podsumował poseł Antoni Macierewicz.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem posła Antoniego Macierewicza mogą Państwo odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj